X


Dev Banka Altın Fiyat Tahminini Yükseltti: Kemerleri Bağlayın

Goldman Sachs'ın güncel ONS altın açıklaması her şeyi değiştirebilir.
18:21
28 Temmuz 2020

New York merkezli dev yatırım bankası Goldman Sachs, ONS Altın fiyat tahminini yükseltti. Daha önceki aylarda ONS Altın için 12 aylık süre içerisinde 2.000 dolar fiyat tahmininde bulunan Goldman Sachs uzmanlarının yeni tahmini ise yükselişin bir süre daha devam edeceğini gösteriyor.

ONS Altın kısa bir süre önce rekor kırarak 1.940 dolar seviyesinin bile üstüne çıkmıştı. Bununla beraber Gram Altın fiyatı da rekor kırdı ve hala yükselmeye devam ediyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 1.944 dolar seviyesinden işlem gören ONS Altın, Goldman Sachs yetkililerine göre 2.300 dolara kadar çıkabilir.

ONS Altın Rekor Kırmaya Devam Edecek

FED’in jeopolitik tansiyon yüzünden mali politikada ve ekonomide değişime gidebileceğini belirten Goldman Sachs, bunun Kovid-19’un ikinci dalgasının etkisiyle de birleşince ONS için yükselişi tetikleyebileceğini vurgulamakta. ABD hükümetinin dış borcunun rekor kırdığına dikkat çeken uzmanlar, ABD Dolarının rezerv para birimi statüsünü bile tehlikeye attığını belirtti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Goldman Sachs tarafından yayınlanan açıklamada Altının böyle bir ortamda en güvenli yatırım olduğuna dikkat çekildi. İtibari paraların enflasyon yüzünden ciddi değer kaybedebileceğini ifade eden Goldman Sachs, faiz oranlarında da tüm zamanların en düşük seviyelere gelindiğine dikkat çekti.

ONS Altın yılın başından beri %27 artış elde etti ve bu tahmin yakında 3.000 dolara doğru yükseliş görülebileceğine işaret ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin de bundan olumlu bir şekilde etkilenebilir. ABD Dolarının değer kaybetmesi ise Gram Altını olumsuz etkileyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar