X

Cosmos Coin Nasıl Satın Alınır?

BLockchain'ler arası iletişimi sağlayan Cosmos ağı ve ATOM Coin nedir?
17:21
20 Ağustos 2020

Cosmos Coin, Tendermint ve Blockchain İletişim Protokolü (IBC) tarafından tasarlanan Cosmos altyapısının kendi kripto para birimidir. Proof-of-Stake yani hisse ispatı konsensüs protokolüne sahip olan Cosmos (ATOM), birçok blockchain ağını tek bir yerde bir araya getirme amacına sahip. ATOM Coin satın almak isteyenlerin sayısı projenin ne olduğundan çok bu piyasaya sürülür sürülmez birçok popüler kripto para borsası tarafından listelenmesi sayesinde ciddi bir artış yaşadı.

Peki birçok kişinin ATOM Coin alma isteği Kraken, Binance ve bunun gibi kripto para borsalarının listelenmesi ile artarken, Stake edilen miktarın rekor kırması Cosmos (ATOM) kripto para biriminin ne kadar revaçta olduğunu da gözler önüne serdi.

Peki sektöre bir anda giren ve rekor üzerine rekor kıran ATOM Coin satın almak için ne yapmak gerekiyor ve ATOM Coin tam olarak nedir?

ATOM Cosmos Coin Nedir?

Cosmos ekibi tarafından yayınlanan bildiriye göre proje ölçeklenebilir ve farklı blockchain ağları ile işbirliği içerisinde bir altyapı sunmayı hedefliyor. Ölçeklenebilirlik Ethereum başta olmak üzere birçok önde gelen kripto para biriminin temel sorunu olarak biliniyor. Cosmos ise “blockchain ağlarının internetini” oluşturarak bu sorunu çözmeyi ve bütün ağları birbirinden faydalanacak şekilde bir araya getirmeyi hedefliyor.

Blockchain ağlarının iki farklı katmanla hem kendi özerkliklerini koruyabileceği hem de diğer ağlarla iletişim içerisinde olabilecekleri vurgulanıyor. Cosmos da bu sebeple iki farklı katmana sahip ve bunların ilki Tendermint tarafından geliştirilen açık kaynaklı ve proje geliştirme odaklı bir altyapı. İkinci altyapı ise projenin diğer geliştiricisi IBC tarafından diğer bağımsız blockchain ağları ile iletişim kurmak için tasarlanan bir altyapı olarak görülmekte. Bu sayede atomik takas işlemleri gibi adımlar atılabilmekte.

Cosmos altyapısında aynı Ethereum gibi birçok merkeziyetsiz uygulama çalıştırılabilmekte. Cosmos’un Ethereum’a kıyasla sahip olduğu avantaj ise ağlar arası işbirliği ve ağdaki Staking özelliği gibi gözüküyor.

ATOM Coin Yorum

ATOM coin almak isteyenlerden çok bunu alıp Stake yapmak isteyenlerin fazla olması aslında projenin geleceğinin olduğunu gösteriyor. Cosmos Coin piyasaya sürüldüğü ilk hafta içerisinde en çok Staking seviyesine ulaşan 4. kripto para birimi olmuştu. Bu da Cosmos’u uzun vadeli tutmak isteyen yatırımcıların çok fazla olduğunu ve satış baskısının tahmin edilenden çok daha az olacağını ortaya koydu.

Peki hem teknoloji konusunda devrimsel bir işe imza atan hem de Staking miktarı ile uzun vadeli yatırımcıya sahip olduğunu gösteren ATOM Coin nasıl satın alınır?

ATOM Coin Nasıl Satın Alınır?

Cosmos Coin satın almak için dünyanın en büyük ve güvenilir kripto para borsalarından Binance kullanılabilir. Binance üzerinden Cosmos Coin satın almak sanılandan da kolay ve sadece birkaç kolay işlemde tamamlanabilmekte.

  • ATOM satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından USDT’yi yani Tether’i işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna ATOM yazın ve altta açılan ATOM/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “ATOM AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek ATOM alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar