Convex Finance Coin Nasıl Alınır?

Convex Finance Coin Nasıl Alınır?
20:02
23 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Convex Finance Coin (CVX), maksimum verim parolasıyla yola koyulan Convex ekibinin yarattığı platformun yerel varlığıdır.

Convex Finance (CVX) Nedir?

Convex Finance (CVX), verimi en üst düzeye çıkarmak adına Curve artırımı deneyimini basitleştiren bir protokoldür. Convex, Curve likidite sağlayıcılarının CRV’yi kilitlemeden işlem ücreti kazanmalarına ve artırılmış CRV talep etmelerine imkan tanır. Likidite sağlayıcılar, minimum çabayla artırılmış CRV ve likidite madenciliği ödülleri alır.

CRV’yi stake etmek için Convex kullanıcıların alım satım ücretlerinin yanı sıra likidite sağlayıcılar tarafından alınan CRV’den pay almalarını sağlar. Bu, likidite sağlayıcılar ve CRV pay sahipleri arasında daha iyi bir dengenin yanı sıra daha iyi sermaye verimliliği sağlar. Curve likidite sağlayıcıları, CRV kazançlarını daha verimli bir destekle en üst düzeye çıkarmak için LP token’larını Convex’e yatırabilir. Curve DAO token staker’ları, protokol aracılığıyla güçlendirilmiş CRV ve CVX token’ları kazanabilir.

Convex’in para yatırma veya çekme ücreti yoktur. CRV staker’larına ve CVX token sahiplerine dağıtılan düşük bir performans ücreti vardır. DeFi farmer’ları olarak CRV, kullanıcılara mümkün olan maksimum desteği basitleştirilmiş bir şekilde almalarına ve gerçek ödüllerini otomatik satış olmadan doğrudan toplamalarına imkan tanıyan bir ihtiyaç duyulduğunu gördü. Ayrıca likidite sağlayıcıları ile birlikte madencilik yaptıkları için CRV staker’larının daha fazla ödüllendirilmesi gerektiği saptandı. Convex, daha düşük bir performans ücreti alarak, ücretleri CRV stake edenlere ve CVX token sahiplerine iade ederek, ödülleri doğrudan dağıtarak sistemi değiştirmeyi hedefler.

CVX Coin Nereden Alınır?

Convex Finance, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden güvenle alınıp satılabilir. CVX Coin; Binance platformunda CVX/BTC, CVX/USDT ve CVX/BUSD paritelerinde işlem görüyor. CVX Coin, bu rehberin hazırlandığı sırada 42.89 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Convex Finance (CVX) satın almak için öncelikle Binance borsasına üye olmak gerekmektedir. Üyeliğin tamamlanmasıyla Binance hesap cüzdanına kripto para veya fiat para birimi transfer edilmelidir. Transferin tamamlanmasının ardından yukarıda belirtilen üç pariteden de CVX Coin satın alabilirsiniz. CVX/USDT işlem çiftinden satın alma için öncelikle bu paritenin arayüzüne gidilmelidir. CVX/USDT arayüzünde limit sekmesinde belirtilen alana satın alınmak istenen miktar girilir. Miktarın belirtilmesinin ardından CVX Al emri ile satın alma işlemi gerçekleştirilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar