Çok Yakın! Milyon Dolarlık Hedge Fonu Yöneticisinden Bitcoin’de Boğa Takvimi!

Dünyaca ünlü hedge fonu yöneticisinden Bitcoin'de (BTC) boğa dönemi hakkında dikkat çeken açıklamalar! Bu tarih BTC'de önemli!
22:30
3 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Morgan Creek Capital Management’ın kurucusu ve CEO’su Mark Yusko son röportajında kripto para piyasalarında bir süredir beklenen boğa sezonu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bitcoin’de Yükseliş Havası!

Mark Yusko, Youtube üzerinden yaptığı açıklamalarında kripto para piyasalarında beklenen boğa döneminin yatırımcıların beklediğinden daha kısa bir süre içerisinde gerçekleşeceğini öne sürdü. Ünlü CEO Mark Yusko ayrıca Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’nın geçtiğimiz aylarda uygulamaya başladığı sıkı para politikasıyla hızla artan faiz oranlarının önümüzdeki süreçte ivme kaybedeceğini ve bu durumunda lider kripto para birimi olan Bitcoin’i (BTC) iyi bir konuma sürükleyebileceğini belirtti. Mark Yusko’ya göre oluşan olumlu havadan dolayı bir sonraki kripto para boğa koşusunun veya kendi deyimiyle “kripto para yazının” bu yılın ikinci çeyreğinde başlayabilir.

BTC Fiyatında Önemli Etkenler!

Bununla birlikte dünyaca ünlü şirketin CEO’su ABD Merkez Bankası’nın yakın zamanda faiz oranlarını düşürmesi pek olası olmasa da, piyasaların Fed’in kararlarını tahmin etme eğiliminde olduğunu vurguladı. Bu durum faiz oranlarındaki artışlarda bir yavaşlama veya duraklamanın bile yakın bir sinyali olarak yorumlanabileceği anlamına gelebilir. Ayrıca belirtilen durum Bitcoin’de dahil olmak üzere genel kripto para piyasasının olumlu dinamiğini ateşleyebileceği belirtiliyor. Uzman isim konu hakkındaki açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Bence büyük olasılıkla Fed şu sinyali veriyor: ‘tamam, biz iyiyiz.’ Ancak bu durum ‘faiz artırımını keseceğiz’ olarak yorumlanacak ve ardından riskli varlıklar yeniden patlayacak.

Federal Rezerv’in sıkı para politikalarının yanı sıra önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde gerçekleşmesi beklenen Bitcoin yarılanması beklentisi de piyasadaki yükseliş hissini arttırabileceğinin altı çiziliyor. Mark Yusko açıklamalarında son olarak şu ifadelere yer verdi:

Piyasa her zaman yarılanmayı bekler…

Yazı kaleme alındığında 21milyon.com web sitesinden alınan verilere göre Bitcoin 23.400 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar