Coinbase Ekibi, Metaverse ve Web3 Hakkındaki Düşüncelerini Paylaştı!

Coinbase ekibi, Metaverse'ü internetin geleceği olarak tanımladıklarını ifade ederek Web3 hakkındaki düşüncelerini de paylaştı.
13:15
17 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para borsası Coinbase’in kurucu ortağı ve CEO’su Brian Armstrong ile Coinbase Identity Ürün Lideri Alex Reeve, son dönemlerde çokça konuşulmaya başlanan Metaverse ve Web3 hakkındaki fikirlerini paylaştı.

Coinbase: Metaverse, İnternetin Geleceği

Dün yayınlanan blog yazısında, Metaverse tanımı yapan Coinbase ekibi “İnternetin geleceği: İnsanların sosyalleşebileceği, çalışabileceği, işlem yapabileceği, oynayabileceği ve yaratabileceği, birbirine bağlı sanal dünyalardan oluşan, devasa ölçekte, kalıcı, etkileşimli ve birlikte çalışabilir bir gerçek zamanlı platform.” ifadelerini kullandı.

Ekip, internetin tarihini kısaca özetleyen bir anlatım ile birlikte Web3 kavramına da değindi:

“İnternetin en eski versiyonu olan Web1, statik web sayfalarına erişmekle sınırlıydı. Web2, kapalı ekosistemler içindeki etkileşimli, sosyal deneyimler yarattı. Web3 ise, açık, merkezi olmayan bir ortamda dijital sahiplik ile ilgili olacak.”

Birbirine Bağlı, Merkeziyetsiz, Sanal Dünyalar Dizisi

Metaverse’ün Web3’ün uzak evrimi olduğunu söyleyen Coinbase ekibi, düşüncelerini şu ifadelerle anlattı:

“Metaverse, Web3’ün uzak evrimidir. En eksiksiz haliyle, insanların fiziksel dünyada yapabilecekleri hemen hemen her şeyi yapabilecekleri, tamamen işleyen bir ekonomiye sahip, merkezi olmayan, birbirine bağlı sanal dünyalar dizisi olacak.”

Ekip, birbirine bağlı birçok metaverse olacağına ve sanal dünyalar arasında kimlik ve mülkiyeti aktarmak, bunları tasdik etmek, alım-satım işlemlerine elverişli hale getirmek ve bu platformlarda gelir elde edilmesine olanak sağlamak adına blockchain teknolojisinin önemine vurgu yaptı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar