Chiliz (CHZ) İçin Kritik Bölge: Yaklaşan Etkinlik Fiyatı Nasıl Etkiler?

Ülkemizde de bir çok yatırımcısı bulunan Chiliz (CHZ) Coin için kritik bir döneme giriliyor. Yaklaşan büyük etkinlik fiyatı nasıl etkileyecek?
21:30
29 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Grafiklerde trendin tersine dönme ihtimali belirdiğinden beri Chiliz boğaları tereddüt ediyor. Scoville Testnet’in dördüncü ve son aşaması Cayenne, Chiliz ekibi tarafından 24 Ekim’de yayınlandı. Yeni bir geliştirici kılavuzu ve ilgili GitHub deposu da kullanıma sunuldu.

Buna ek olarak, Chiliz başka olumlu değişiklikler de yaşadı. İtalya Futbol Federasyonu tarafından çıkarılan token, birçok kripto para platformunda sunulmaya başlandı. Birkaç gün önce Chiliz, özellikle Chiliz hayranları için bir token borsası olan ChilizX’i de başlattı.

Teknik Veriler Parlak Görünmüyor

CHZ, ağ ve token için cesaret verici büyüme göstergelerine rağmen, bu yazı itibariyle güçlü bir düşüş ivmesi yaşıyor. Bununla birlikte, FIFA Dünya Kupası’nın çok yakın olmasıyla birlikte, şu soru soruluyor; CHZ acı ile yüzleşecek mi? Yoksa temkinli boğalar nihayet biraz soluklanacak mı?

CoinGecko, CHZ’nin son 24 saat içinde değer kaybetmesine rağmen, geçtiğimiz hafta neredeyse %13 ve son iki hafta içinde %2,4 değer kazandığını bildirdi. Bu eğilimden uzun vadeli yatırımcılar sorumlu gibi görünüyor.

Önceki fiyat aktivitesinin bir sonucu olarak oluşan ters bir üçgen, yakın bir direnç noktası olarak 0,2078 dolara göz dikmiş olabilir. FIFA Dünya Kupası’nın başlamasının CHZ’nin fiyatını artırması beklendiğinden, bu uzun vadeli yatırımcılar için bir sorun olabilir.

Bu yazı itibariyle, CMF endeksi 0,18 olup boğaların piyasayı kontrol etmeye devam ettiğini göstermekte. Ancak, bu pozitif CMF değeri düşüş eğilimli bir Stoch RSI döngüsü tarafından aşılabilir. CHZ ve BTC arasındaki bağlantı da güçleniyor.

CHZ ve BTC arasındaki mevcut korelasyon katsayısı 0,49 olup, CHZ’nin Bitcoin’in fiyat dalgalanmalarını nispeten yakından takip edeceğini göstermekte. Bununla birlikte, düşüş eğilimli Stoch RSI döngüsüne rağmen, momentum göstergesi boğaları destekliyor.

Chiliz: İsteksizlik Yersiz

Grafikler, boğaların mevcut isteksizliğinin çoğunlukla yersiz olduğunu gösteriyor gibi görünüyor. Yine de düşüş eğilimli Stoch RSI döngüsü CHZ fiyatını mevcut desteği olan 0,1863$’ın altına çekebilir. CryptoQuant istatistiklerine göre, CHZ’nin rezervleri son 24 saatte %4,3 azaldı, ancak geçen hafta %13,77 arttı.

İşlem günü ilerledikçe yükselişin devam etmesi için CHZ fiyatının uzun bir dip fitili ile sonuçlanması gerekiyor olabilir. Şu anda, CHZ uzun bir alt fitile sahip kırmızı bir mumla 0,1903 dolardan işlem gördüğü için durum böyle olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar