Cardona Staking İşlemlerinde Ciddi Bir Artış Var

Cardano’da güncelleme süreci devam ediyor ve 340 adet staking işlemi bulunuyor.
17:00
23 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cardano‘nun arkasındaki şirket IOHK CEO’su, Blockchain’in “Shelley” olarak adlandırılan yeni teşvik test ağının ses getirecek bir gelişme olduğunu ifade ediyor.

Staking ve Cardano

PoolTool’a göre insanlar, yaklaşık 256 milyon dolar değerinde 7,5 milyar ADA staking işlemi gerçekleştirdi. Staking, Cardano’nun yerel kripto para birimi ADA’ya sahip kişilerin ağa güç sağlamasına ve işlemleri karşılığında ödüller almasına yardımcı oluyor. Bu, işlem hacminde ve hızda önemli bir artış sağlama potansiyeli ile Bitcoin’in proof-of-work sürecinden büyük ölçüde farklı bir yöntemdir.

Charles Haskinson konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Sadece ezici tepkiden dolayı çok heyecanlıyız. Bunu planladığımızda, muhtemelen Emurgo, IOHK ve CF (Cardano Vakfı) altyapısının ötesinde 25 ile 50 bağımsız staking işlemi olacağını söyledik. Şu anda kayıtlı 340 işlem bulunuyor. Bu nedenle, ezici tepkiyi görmek oldukça şaşırtıcı ve insanların sahip olduğu coşku ve tutku seviyesini görmek çok güzel.

Cardano, ADA ile hızlı ve verimli bir şekilde işlem gerçekleştirilmesini ve insanların kriptografik olarak güvenli ve merkezi olmayan genel bir Blockchain’de transferlerin sağlanmasını mümkün kılar.

Hata Düzeltme

Öte yandan IOHK şu anda hata düzeltme modunda ve bir güncelleme yayınlamayı planlıyor.

Hoskinson, destek staking’lerinin hızlı bir şekilde sunulduğunu ve Cardano kullanıcılarının çeşitli senkronizasyon ve entegrasyon sorunları bildirdiklerini dile getirdi. Yükseltme süreci tatil sezonu nedeniyle durakladı. Ancak Ocak ayında iyileştirmelerin hızlandırılması bekleniyor.

Kaynak: Dailyhodl

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar