X


Cardano Yorumları: ADA Fiyatındaki Düşüş Derinleşebilir Mi?

Cardano, genel piyasa trendini takiben gün içerisinde %10'un üzerinde düşüş kaydetti.
16:55
27 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para birimi Cardano (ADA), ekosistemindeki önemli gelişmelere ve kurumsal yatırımcılardan ilgi göstermesine rağmen 2 dolarlık kilit seviyenin altına düştü. ADA, gün içerisinde 1.94 dolara kadar gerilese de an itibarıyla 2 dolarlık önemli seviyede işlem görüyor.

Cardano Ekosistem Gelişmeleri

Cardano, genel piyasa trendini takiben gün içerisinde %10’un üzerinde düşüş kaydetti. Cardano fiyat hareketindeki durgunluk, popüler kripto paraya kurumsal girişlerin geçtiğimiz hafta 5.3 milyon dolara ulaşmasına rağmen sürdü. CoinShares verilerinde piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para Cardano, geçtiğimiz hafta kurumsal yatırımcılardan en yüksek fon miktarları sağlayan kriptolardan oldu.

Bununla birlikte Cardano için özellikle DeFi ve NFT alanlarında projelerin geliştirilmesinde kayda değer bir ilerleme kaydedilmedi. Cardano tabanlı DEX RavenDex, Ada ve Cardano ekosistemindeki diğer token’lar arasında sorunsuz transfer sağlamak adına piyasaya sürüldü.

NFT cephesinde ise Cadalabs yakın zamanda Cadalabs NFT & Crypto Collectible Market‘i duyurdu. NFT ve dijital koleksiyon tabanlı platform, Cardano ağında çalışıyor. Cadalabs NFT & Crypto Collectible Market, kullanıcıların dijital sanat eserleri oluşturmasına izin vermek adına yerel bir token’dan yararlanan ilk DeFi platformudur. NFT üreticileri, Cardano ve Ethereum arasında bir köprü oluşturacak olan Bondly protokolünden yararlanabilecek. İçerik oluşturucular, blok zincirinin enerji verimliliği avantajı sunan köprü ile iki blok zinciri arasında NFT’lerini aktarabilecek.

Cardano tabanlı AMM Adaswap, blok zinciri kullanıcılarının DeFi alanındaki inovasyonu güçlendirmeleri için daha adil, ucuz ve erişilebilir bir yol sunacak.

ADA/USD

Cardano, hareketli ortalamaların yanı sıra MACD ve Momentum göstergelerinde güçlü bir düşüş eğilimi gösteriyor. Bu yakın vadede Cardano’da daha fazla olumsuz senaryoya işaret olarak değerlendirilebilir. Cardano fiyatı 2.07 dolarlık kritik bölgeyi kaybetmesinin ardından 2 dolarda tutunmaya çalışıyor.

Öte yandan olası bir aşağı yönlü fiyat hareketinde 1.84 dolarlık destek noktası, can suyu görevini üstlenecek. Önümüzdeki saatlerde 2.07 dolar, izlenmesi gereken kritik seviyedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar