X


Cardano Tabanlı Merkeziyetsiz Borsa SundaeSwap, Ana Ağda Başlatıldı: ADA’nın Fiyat Performansına Nasıl Bir Etkisi Olacak?

Cardano tabanlı ilk DEX SundaeSwap, ana ağda başlatıldı. Bununla birlikte kullanıcılar, kısa bir süre içerisinde başarısız işlemler bildirmeye başladı.
11:15
21 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cardano tabanlı merkeziyetsiz borsa (DEX) SundaeSwap piyasaya sürüldü. Ancak kullanıcılar, ağ tıkanıklığından kaynaklanan bir dizi başarısız işlem bildirdi.

SundaeSwap, Ana Ağda Başlatıldı

Cardano tabanlı ilk DEX SundaeSwap ana ağda başlatıldı, ancak ağ tıkanlıklığı işlemlerin sürecini yavaşlattı. SundaeSwap’te alım-satım işlemleri, 20 Ocak saat 21.45’de UTC (Türkiye saati ile 00.45 – 21 Ocak) başlatıldı. Bununla birlikte, projenin Discord sunucusundaki kullanıcıların ağ tıkanıklığına bağlı olarak başarısız işlemler bildirmesi iki dakikadan kısa sürdü.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan SundaeSwap CEO’su Mateen Motavaf, işlemlerin yoğunluk nedeniyle başarısız olduğunu ve kullanıcıların sabırlı olması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine SundaeSwap ekibi, kullanıcıların şikayetlerini geniş bir çapta ele almak adına 01.00 UTC’de bir Twitter Space yayını başlattı. Discord sunucusunda işlemlerin başarısız olduğuna dair gelen kullanıcı şikayetleri, 02.40 UTC’ye kadar devam etti. SundaeSwap ekibi ise işlemlere ilişkin teknik detayları paylaşarak alım-satım emirlerinin işleneceğini ifade etti.

ADA Fiyatında Son Durum

Cardano blok zincirinin yerel kripto para birimi olan ADA, haftalık zaman diliminde yüksek oranlı değer artışları kaydederek 1,20 dolar fiyat seviyelerinden 1,60 dolar fiyat seviyelerine kadar yükseldi. Ancak lider kripto para birimi Bitcoin’in ani bir düşüş hareketi ile birlikte 38.800 dolar fiyat seviyelerine gerilemesinin ardından, kripto para piyasası da aşağı yönlü bir ivme kazandı. Ağdaki tıkanıklık ve SundaeSwap’teki başarısız işlemler bir yana Bitcoin’deki bu değer kaybı, ADA’nın da yüksek oranlarda değer kaybetmesini tetikledi ve ADA, kaydettiği düşüş hareketleri ile birlikte 1,23 dolar fiyat seviyelerine geriledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar