Cardano CEO’su: “DOGE’nin Yanında Bu Altcoin de Twitter’a Gelebilir!”

Cardano'nun Ar-Ge'sinden sorumlu şirket olan IOG CEO'su, Twitter, Dogecoin (DOGE) ve bu altcoin hakkında açıklamalarda bulundu.
13:10
3 Aralık 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cardano’nun Ar-Ge’sinden sorumlu şirket olan IO Global’in (IOG) kurucu ortağı ve CEO’su Charles Hoskinson, Cardano’nun uzun vadede “bir blok zinciri ağına” dönüşeceğini düşündüğü yönünde açıklamalarda bulundu. Bunun yanında Hoskinson, Dogecoin’in (DOGE) ve Binance Coin’in (BNB) Elon Musk’ın Twitter planlarının bir parçası olabileceğini de ifade ediyor. Hoskinson’ın açıklamalarına ve düşüncelerinin temellerine bir göz atalım.

DOGE ve Twitter

Lizbon’daki Web Zirvesi konferansında konuşan Hoskinson, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının kripto para birimi alanına ek 200 milyon kullanıcı getirebileceğini tahmin ettiğini dile getirdi. Daha önce de pek çok kişinin dile getirdiği gibi Hoskinson da Musk’ın popüler meme token Dogecoin’i platforma entegre edebileceğini düşünüyor.

Bununla birlikte Hoskinson, Cardano’da bir DOGE yan zinciri oluşturmanın “çok eğlenceli” olacağını ve bu durumun DOGE’nin çok daha kişinin kullanımına neden olacak şekilde kullanabileceğini ifade etti. Hoskinson aslında kripto para ekosistemindeki tartışmalı isimlerden ve yaptığı açıklamalar zaman zaman tepki alabiliyor. Bu noktada da Hoskinson’ın kendi projesine ilgiyi artırmak için Musk ve DOGE’den yararlanıyor olabileceği düşünülüyor. DOGE yazının yayına hazırlandığı sırada 0,09917 dolardan işlem görüyor.

Hoskinson, etkinlik sırasında kripto para birimleri söz konusu olduğunda “ufukta pek çok harika şey” gördüğünü ifade etti ve  “Çünkü üçüncü nesil kripto para birimlerinin tam ortasındayız” yorumunu yaptı.

3. Nesil Kripto Para Yorumu

Hoskinson’a göre ilk nesil kripto para birimleri merkezsizliği getirdi. İkinci neslin, Ethereum (ETH) tarafından getirilen akıllı sözleşmeler olduğunu ifade eden Hoskinson, üçüncü nesil kripto para birilmerinin ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve yönetişim getirdiğini ifade ediyor. Bunun yanında CEO, Algorand, NEAR, Tezos ve Cardano’yu üçüncü nesilde “savaşan” protokoller olarak nitelendiriyor. Ayrıca Hoskinson’a göre dördün nesil, çoklu kaynak konsensüsü, sisteme yerleşik kimlik ve kuantumla ilgili pek çok şeyi beraberinde getirebilir.

BNB ve Twitter

Ayrıca Hoskinson, Binance’in Musk’ın Twitter satın almasına yaptığı 500 milyon dolarlık yatırımın, kripto para birimi entegrasyonu söz konusu olduğunda sosyal medya platformunu desteklemek isteyen borsa ile bir ilgisi olduğunu da dile getirdi. Bu noktada net bir bilgisi olmadığını ifade eden CEO, “Bununla ilgili herhangi bir bilgim yok, ancak tahmin etmem gerekirse, Binance’in bunun için bastırdığını düşünüyorum…” sözlerini kullandı.

Dolayısıyla Hoskinson Binance Coin’in de Twitter entegrasyonunun gelebileceğini düşünüyor. Ancak Hoskinson’ın da dile getirdiği gibi bununla ilgili şu anda herhangi bir bilgi paylaşımı olmadığını belirtmek gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Merkel
    2 ay önce

    Boş boş konuşma yapanların kendine bir faydası olsaydı Ada bu seviyelere düşer miydi

    4