Büyük Müjde Geldi! Uzmanlar 3 Altcoin Paylaştı: 2023’te Yeni Zirveler Kaçınılmaz!

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) bekleneni veremezken, analistler 2023'te yeni zirvelere çıkabilecek 3 altcoin'i paylaştı. 
14:25
5 Ocak 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) bekleneni veremezken, analistler 2023’te yeni zirvelere çıkabilecek 3 altcoin’i paylaştı.

Polygon (MATIC): Kanıtlandı!

2022 yılı, kripto para birimleri için felaket oldu. Sektörde yaşanan krizler ve makroekonomik faktörlerin uzattığı ayı döngüsü, piyasa değerinin %70 oranında erimesine neden oldu. 2022’nin ilk altı ayı, özellikle acımasızdı. Haziran ortasına kadar, Bitcoin’in fiyatı 48.000 dolardan 18.000 dolara düştü. Ethereum’un fiyatı ise 3.800 dolardan 1.000 doların biraz altına düştü. Kasım’da ise FTX krizi nedeniyle, birçok kripto para 2022’nin en düşük seviyelerine çakıldı. FTX çöküşünden önce, özellikle altcoin’ler zaman zaman küçük çaplı ralliler yaşadı. Ancak domino etkisi yaratan krizden sonra altcoin’ler yerinde saymaya devam ediyor. ABD’de faiz oranlarındaki sürekli artışlar, ABD dolarının ve dolayısıyla fiat para birimlerinin güçlenmesine neden oldu. Buna bağlı olarak kripto para birimlerinin değeri düşüyor.

Ancak, CryptoTicker analistlerine göre, bazı altcoin’ler önümüzdeki 12 ay içinde  artış görebilir. Piyasadaki krizlerin sona ermesi, Fed’in para politikasından geri adım atması ve Bitcoin’de halving sürecinin yaklaşması ile BTC ve altcoin’ler yükselebilir. Analistler 3 altcoin’in bu süreçte yeni zirvelere ulaşabileceğini iddia ediyor. Uzmanların listesindeki ilk altcoin Polygon (MATIC)  Polygon, 2022’de diğer altcoin’lere göre takdire şayan bir performans sergiledi. MATIC, piyasa değeri açısından ilk on kripto para birimi arasına girdi. MATIC, 2023’te yeni zirvelere çıkabilir. Polygon, yüksek ölçeklenebilirliği ve Ethereum ekosistemiyle bağlantısı nedeniyle artan sayıda geliştirici tarafından dApp’ler oluşturmak için kullanılıyor. Polygon popülarite kazanıyor, sonuç olarak fiyat 2023’te yükselmeye devam edecek.

APE ve TWT: Geri Dönecek!

Analistlerin listesindeki ikinci altcoin Apecoin (APE) Apecoin, Bored Ape Yacht Club’ın yerel token’ı konumunda. Bir önceki boğa piyasası sırasında, BAYC’ye milyonlarca dolar aktı.  NFT koleksiyonuna olan ilgi, gündemden düşmedi. BAYC ve token’ı Apecoin’in etrafında devasa bir ekosistem var. Oyunun geliştiricisi Yuga Labs, 2023’te pek çok yeni özelliğin yayınlanacağını zaten belirtmişti. Metaverse’de oynanabilir avatarlar ve değiştirilebilir ortamlar oyuncuların ilgisini çekti. Metaverse’ü çevreleyen ilk heyecan geçmiş olabilir, ancak sektör 2023’te tekrar önem kazanabilir. Projeye yatırılan milyonlarca dolar, ağın hızla büyümesine yol açacak.

Analistlerin listesindeki son altcoin Trust Wallet Token (TWT) Trust Wallet, piyasadaki en iyi bilinen yazılım cüzdanlarından biridir. TWT, aynı zamanda çok yönlü güvenlik kimlik doğrulaması ve özel anahtar depolamayı da içeren yüksek güvenlik standartları ile öne çıkar. Trust Wallet, 2023’teki FTX skandalının ardından merkezi kripto borsalarının krizinden kesinlikle faydalanabilir. Birçok yatırımcı kripto para birimlerini hala büyük borsalarda tutuyor. Donanım cüzdanları en üst düzeyde güvenlik sağlarken, birçok yatırımcı daha basit bir yazılım çözümünü tercih ediyor. Sonuç olarak, Trust Wallet’ın token’ı 2023’te ivme kazanabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar