reklamı kapat

Bütün Piyasa Düşerken, Bu Kripto Para Değerini 10 Kat Arttırdı!

Bitcoin de dahil bütün kripto para birimleri düşüş yaşarken, Crypto.com Chain (CRO) Mart ayının başından bu yana değerini 10 kat arttırdı ve hala yükseliyor.
08:59
12 Nisan 2019

Kripto para piyasası 2 Nisan tarihinde saatler içerisinde gerçekleşen Bitcoin (BTC) rallisi ile kaybolan umutları yeniden tazeledi ve BTC’nin 1.500 dolarlara kadar ineceğini iddia eden birçok yatırımcıyı ters köşeye yatırdı. Yaklaşık bir hafta süren ralli daha sonra 10 Nisan gecesi lider kripto para biriminin 5.400 doların üzerine çıkması ile tam farklı bir boyut kazanmıştı ki, 11 Nisan tarihinde sert bir düşüş dalgası etkisini gösterdi ve BTC 5.000 dolar seviyesine yeniden geriledi.

Basın saatine göre top 10 kripto para birimi arasındaki bütün projeler düşüş eğilimi sergilemekte ve BTC %3.79, Ethereum (ETH) %4.86, XRP %4.45, EOS %6.63, Litecoin (LTC) %9.02, Bitcoin Cash (BCH) %6.38, Binance Coin (BNB) %2.98, Stellar Lumens (XLM) %4.96 ve Cardano (ADA) %5.85 değer kaybı yaşıyor.

Ancak bütün bunlara rağmen yaklaşık bir haftadır aralıksız yükseliş yaşan bir kripto para birimi mevcut. Crypto.com‘un piyasaya sürdüğü Crypto.com Chain (CRO) projesi, basın saatine göre %22.58’lik bir yükseliş ile 7 Mart tarihinden bu yana toplam piyasa hacmini ve değerini neredeyse 10 kat arttırmış gibi duruyor.

CRO’nun Yükselişinin Sebebi Ne?

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız haberde Crypto.com’un ABD doları tabanlı banka transferi işlemlerini duyurduğunu ve CRO’nun bu haberle yükselişe geçtiğini paylaşmıştık. Söz konusu kripto paranın hala yükselişini sürdürmesinin arkasındaki en muhtemel sebeplerden birisi Binance kripto para borsasına yapılan bağış gibi duruyor. Binance CEO‘su Changpeng Zhao konu hakkında yayınladığı bir tweet ile Crypto.com’a yaptıkları bağış nedeniyle teşekkür etmiş ve ” bu iyi kalpli insanlar hakkında daha fazla tweet/gönderi gelecek” ifadesini kullanmıştı.

Bu durum da doğal olarak CRO ile Binance arasında olası bir ortaklık mı başlayacak haberlerini gündeme getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun