X

Bugünkü Hareketlilik En Çok Ripple (XRP), Ethereum (ETH) ve Bitcoin Cash’i (BCH) Vurdu

Bitcoin'in düşüşü yine en çok altcoinleri vurdu.
21:55
21 Aralık 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün 24.000 dolar seviyesinden çok sert bir salınım yaşadı ve 22.000 dolara kadar indi. Bitcoin fiyatının gün içerisinde 22.200 dolara kadar düşmesi, tahmin edileceği gibi en çok altcoinleri vurdu. Birçok altcoin, Bitcoin’in bu sert düşüşü ile tam anlamıyla dibi gördü ve neredeyse bir ay öncesinin seviyelerine döndü.

XRP, ETH ve BCH Çakıldı

Bitcoin fiyatı son 24 saat içerisinde tüm zamanların en yüksek noktasından yaklaşık %4 düşüş yaşarken XRP, ETH ve BCH fiyatları bunun neredeyse birkaç katını gördü. Ethereum fiyatı son 24 saat içerisinde %6’dan fazla değer kaybederken XRP %8, Bitcoin Cash ise %9,66 düşüş yaşadı.

xrp eth btc

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Toplam piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para birimine bakıldığında en çok değer kaybeden kripto para biriminin Bitcoin Cash olduğu görülüyor. Bitcoin Cash’in ardından %9,33’lük düşüş ve 105 dolarlık birim fiyat ile Litecoin gelirken, bunun hemen arkasında toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP yer almakta.

XRP Fiyatı Kritik Noktaya Geriledi

XRP fiyatı yeniden 0,52 dolar seviyelerine kadar geriledi ve Bitcoin’in 4.000 dolarlık yükselişinin yaşandığı seviyeye dönmüş oldu. XRP, geçtiğimiz hafta 0,45 dolara kadar düşmüş ve Bitcoin’in rallisi sayesinde önce 0,55 dolara, bunun devamında ise 0,62 dolara kadar çıkmıştı. XRP fiyatının yeniden 0,52 dolara kadar gerilemesi ise tehlike çanlarının çaldığını gösteriyor.

Öte yandan Ethereum ise 608 dolara kadar düştü ve kritik 620 dolar desteğini kaybetti. 620 dolar hem direnç hem de destek konusunda önemli bir yere sahip ve bunun kaybedilmesi ETH yatırımcıları için tehlike anlamına geliyor. Son 7 günün verilerine bakıldığında ise ETH’nin hala %6 artış yaşadığı görülüyor.

Son 7 Günlük Veriler İç Karartıcı

Son 7 günlük sürede düşüş yaşayan sadece iki altcoin bulunuyor. Bunlardan birisi 12 dolara kadar gerileyen ve son 24 saat içerisinde de %8 değer kaybeden Chainlink olurken, diğeri ise son 24 saat içerisinde %7,87 düşüş yaşayan ve 7 günlük sürede %0,28 gerileyen Cardano oldu. 1 haftalık sürede en çok artış yaşayan ise lider kripto para birimi Bitcoin’den bile önde yer alan Litecoin oluyor.

Litecoin, bugünkü düşüşüne rağmen son 7 gün içerisinde %30 artış kaydetmiş durumda. Altcoinlerin bu düşüşünden en çok etkilenenin sosyal medyada en çok konuşulan XRP ve ETH olması ise dikkat çekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar