reklamı kapat

Bu Uyarıya Dikkat: Bitcoin İçin Kader Anı

Bitcoin fiyatındaki belirsizlik bu düşüş ile bitebilir!
11:27
30 Ağustos 2020

Yaklaşık olarak 2 haftadır oldukça belirsiz bir çizgide gidip gelen lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı, yakın zamanda yapılan bir analize göre kısa süre içerisinde sert bir düşüş yaşayabilir. Önde gelen kripto para analistlerinden birisi olan Crypto Hamster, Bitcoin grafiğinin Temmuz ayının sonlarından beri efsanevi analist Richard Wyckoff’un bir indikatörüne benzeyen hareketler sergilediğine dikkat çekti.

Aşağıdaki tweet içerisinden de görülebilecek grafiğe bakıldığında, Wyckoff’un 1 numaralı dağıtım şemasına uygun bir hareket sergilendiği görülüyor. Bu indikatör bir varlığın orta veya uzun vadeli tepe noktasına geldiğine işaret eder ve ne zaman bu indikatör görülse devamında sert bir düşüş başlar.

Bitcoin İçin 9.000 Dolar Yolculuğu Başladı Mı?

Lider kripto para biriminin buradan T çizip yakında 10.000 dolar seviyesine, bunun devamında ise ralli öncesindeki 9.000 dolar seviyesine kadar inebileceği düşünülüyor. Bu da BTC fiyatının Eylül ayı ortalarına kadar yeniden 9.000 dolar noktasına ineceğine işaret ediyor.

Bitcoin fiyatının yıl sonuna kadar 20.000 dolara kadar çıkacağını düşünenler olduğu kadar, aşağıdaki grafikteki gibi 9.000 dolara düşüşün olası olduğunu düşünenler de mevcut. BTC için bunlardan hangisinin baskın çıkacağını ise zaman ve özellikle dördüncü çeyreğin ilk ayı gösterecek.


Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.