X


Bu Token Güç Kazanıyor: Yeni Rekor Seviyelere Hazır Olun!

Analistlere göre bu kripto para birimi güçleniyor ve yeni rekorlar kırabilir.
09:09
9 Kasım 2020

Ethereum (ETH) ve DeFi token’larında son zamanlarda bir toplanma yaşandığı görülüyor. Ancak analistlere göre bunlar içinde bir kripto para birimi ciddi güç sinyalleri veriyor: Chainlink (LINK). Aslında yearn.finance (YFI) başta olamk üzere birçok Defi token’ı son günlerde güzel performanslar sergiledi ve fiyatlarını önemli seviyelere taşıdı. Örneğin TFI, 7.500 dolardan 18.000 dolara kadar yükseldi.

LINK ise şu anda çok önemli direnç seviyelerinin üzerinde seyrediyor ve bu durum analistlere göre daha yüksek seviyelerin sinyallerini veriyor.

Chainlink Fiyatı

Yapılan açıklamalara göre eğer bahsi geçen direnç seviyeleri, destek seviyelerine çevrilirse, bu durum kripto para birimini tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.00 dolara yeniden götürebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Piyasanın önemli analistleri şu anda LINK’in 13 dolar üzerine çıkmasının önemli olduğunu ifade ediyor. Bu durumun gerçekleşmesi için de Chainlink’in tüm kısa vadeli hareketlerde güçlü kalması gerekiyor ve bu gücün LINK’te olduğu düşünülüyor.

Bununla birlikte Chainlink’in sürekli bir yükseliş görebilmesi için, Ethereum ve DeFi sektörünün de güçlü kalması gerekecek. Çünkü bu varlıklardaki herhangi bir zayıflık LINK’i daha da aşağı çeken bir rüzgar yaratabilir.

Bunların yanı sıra geçtiğimiz hafta başlarında LINK 9,70 dolar gibi seviyelere gerilemişti. Şu anda işlem gördüğü seviye olan 12,40 ve 12,70 dolar aralığı güzel bir toparlanmaya işaret ediyor. Ancak bu noktada piyasa hacmi bakımından en büyük 6. kripto para biriminin karşılaştığı bir satış baskısı ile 11.50 dolara kadar geri çekildiğini belirtmekte de önem var.

Öte yandan 12 dolar şu anda bir destek noktasına dönüşse de daha öncesinde çok önemli bir direnç seviyesi olarak işlem görüyordu. Analistlere göre kırılması gereken bir sonraki önemli direnç ise 13 dolar. 13 doların üzerindeki bir kırılmasının LINK’i yeni rekor seviyelere taşıyabileceği düşünülüyor.

LINK’te 13 Doların Önemi

Piyasanın popüler analistlerinden Josh Rager, Chainlink’in yakın vadede nereye gideceği ile ilgili görüşlerini paylaştığı bir açıklamasında 13 doların üzerine doğru hamlenin kısa süre sonra gerçekleşeceğini düşündüğünü belirtti.

Rager’a göre son zamanlarda oluşan destek seviyeleri LINK’i üst seviyelere taşıyacak. Ancak bu noktada ne kadar güçlü olursa olsun Chainlink fiyatının ETH 2.0 güncellemesinin ertelemesi gibi haberlerden etkilenme potansiyeli olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar