Bu Shiba Hamlesi Yatırımcıyı Meraklandırdı! Shiba İçin Hedefleri Ne?

14:30
29 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasaya çıktığı günden bu yana yaptığı hamlelerle birlikte Dogecoin ile mücade içerisinde olan ve kimi zaman da ona yaklaşan performanslar sergileyen Shiba Inu Token’ı için geliştiricileri her gün yeni adımlar atmaya devam ediyor.

Geliştirme Çalışmaları Hız Kesmiyor

Bu ayın başında bir mobil oyunu piyasaya süren Shiba Inu ekibi şimdi de Shiba Inu’nun resmi Twitter hesabından yeni bir hamle yaparak SHIB ordusuyla bir teaser paylaştı. Bu kez, “Shib is….” şeklinde bir tweet atarak SHIB token’ının kendileri için ne anlama geldiğini söylemeleri konusunda Shiba Inu ordusuna açık bir kapı bıraktılar.

Yorumculardan “Doge katili”, “umut”, “en iyi kripto para birimi” gibi heyecanlı yanıtlar geldi.

Shiba Inu Twitter hesabı sık sık Metaverse ile ilgili tanıtımlar veya SHIB ekosistemiyle ilgili güncellemeler paylaşıyor. Uzun zamandır beklenen büyük katman-2 yükseltmesi “Shibarium” hala tamamlanmadı ve kullanıcılar “wen Shibarium?” diye sormaya devam etse de henüz piyasaya sürülmedi.

SHIB’nin baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, geliştirme ekibinin bu yükseltmenin ne zaman yayınlanacağına dair yaklaşık bir tarih bile veremeyeceğini belirtti. Bu haftanın başlarında, resmi Shiba hesabı benzer bir teaser paylaşarak “Ryoshi is…..” şeklinde bir tweet attı.

Bu, Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun kaderini kopyalamaya karar veren gizemli bir Shiba Inu kurucusunun dikkat çekici hamlelerini yansıtıyor. Ryoshi tüm sosyal medya paylaşımlarını kaldırdı ve kendisinin önemli olmadığını ama Shiba’nın önemli olduğunu söyleyerek gözlerden bir anda kayboldu.

Shiba İçin Veriler Ne Diyor?

Santiment tarafından paylaşılan verilere göre, geçtiğimiz hafta Shiba Inu yedi gün içinde yüzde 16 gibi etkileyici bir yükseliş gösterdi. Bu yükselişte SHIB, Elon Musk’ın Twitter ile satın alma anlaşmasını sonuçlandırdığı haberi üzerine geçtiğimiz hafta neredeyse yüzde 50 artan lider meme coin DOGE’yi takip etti.

Kripto para fiyat takip sitesi CoinMarketCap’e göre, yazım saatine göre SHIB 0,0000126 dolardan el değiştiriyor ve son 24 saat içinde yüzde 17,40’lık bir artış gösterdi.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar