reklamı kapat

Bu Popüler Token’a Dikkat: Çok Büyük Düşüşler Kapıda!

Analistlere göre popüler DeFi token’ını çok büyük düşüşler bekliyor. 
09:22
5 Ekim 2020

Yearn.finance’ın (YFI) fiyatı, geçtiğimiz hafta boyunca çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan yoğun bir düşüş trendi içindeydi. DeFi sektöründe görülen zayıflık, yearn.finance’in yönetişim token’ı YFI’nin düşüşünü etkileyen faktörlerden biriydi. Buna ek olarak YFI kurucusunun Eminence adlı bir proje üzerinde çalıştığı haberleri de token’ı etkilemiş görülüyor.

Büyük Hata

Yearn.finance’ın yaratıcısı Andre Cronje’nin projeyle ilgili Twitter’da paylaştığı çok sayıda teaser’ın ardından, bilgili kullanıcılar token sözleşmesini buldu ve EMN token’larını manuel olarak basmak için DAI yatırmaya başladı. Sözleşmedeki ölümcül bir hata nedeniyle bir kullanıcı yatırılan tüm DAI’yi çekti. Yani diğer yatırımcılara hiçbir şey kalmadı.

Bu durum haliyle YFI ve kurucusunun ağır eleştiriler almasına sebep oldu ve projenin henüz gelişim aşamasında olması eleştirilerin önünü kesemedi. YFI’nin fiyatı, bahsi geçen talihsiz olayın gerçekleşmesinden bu yana düşüyor ve analistler bu durum sebebiyle YFI’nin önümüzdeki günlerde 10.000 doların altını görebileceğini düşünüyor.

Bilindiği gibi YFI geçtiğimiz günlerde 40.000 doların üzerine çıkarak adeta tarihi bir olaya imza atmış ve kripto para tarihinde Bitcoin’i (BTC) geçerek rekor kıran ilk token olmuştu. Ancak analistlerin de belirttiği gibi o kadar fazla artışın ardından düşüş kaçınılmazdı ve YFI ciddi bir düşüşe geçti.

Analistlerin açıklamalarına göre satış baskısı ve kısa pozisyonların artmasının bir araya gelmesi adeta ölüm birleşmesi olarak nitelendirilebilir ve çok daha büyük düşüşlerin habercisi olabilir.

10.000 Doların Altı Görülebilir

YFI her ne kadar 16.000 dolar bandına kadar geriledikten sonra bulduğu destek ile 18.000 dolar bandına yükselmiş olsa da hem satış baskısı hem kısa pozisyonların artması desteklerin bir bir kaybedilmesini ve 10.000 doların altının görülmesini sağlayabilir.

Piyasanın popüler analistlerinden Jonny Moe, yearn.finance için görünümün iyi olmadığını ve an az 10.000 dolara kadar düşüş beklediğini getirdi. Analiste göre bu düşüş 6.000 dolara kadar da sürebilir.

Eğer böyle bir düşüş yaşanırsa tüm DeFi sektörünün önüne büyük bir engel çıkabilir ve büyüme hızı yavaşlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.