reklamı kapat

Bu Kripto Paranın Değeri, Teoride Bitcoin’i (BTC) Bile Geçti!

Filecoin sonunda piyasaya giriş yaptı.
22:11
15 Ekim 2020

Önde gelen kripto para veri sitelerinden birisi olan Coingecko tarafından aktarılan bilgilere göre, birçok kripto para borsası tarafından listelenme haberleri ile son hafta kendinden bir hayli söz ettiren Filecoin’in (FIL) dilüe piyasa değeri 323 milyar doların üzerine kadar çıktı.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 40 dolarlık birim fiyata ve 2.000.000.000 toplam arza sahip olan Filecoin, tabii ki sadece kağıt üzerinde böyle bir değere ulaştı. Filecoin’in toplam arzı 2.000.000.000 olsa da bunun sadece küçük bir kısmı ilk başta piyasaya sürülecek.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 210 milyar dolar, Ethereum’un ise 42 milyar dolarlık toplam piyasa değerine sahip olması aslında FIL’in toplamda nasıl devasa bir arz ile piyasaya çıkmayı hedeflediğini ortaya koymakta.

Filecoin’in Gerçek Arzı, Değerini Düşürüyor

Filecoin uzun süreden beri geliştirilmekteydi ve sonunda Protocol Labs tarafından piyasaya sürüldü. Bugün itibariyle Coinbase Pro, Binance ve FTX gibi kripto para borsalarında listelenen Filecoin’in sirkülasyondaki arzı 10,4 milyon token olarak gözükmekte.

Özellikle Çin piyasalarında inanılmaz bir FOMO oluşturan Filecoin‘in piyasaya çıkar çıkmaz önde gelen kripto para borsaları tarafından listelenmesi kesinlikle beklenen bir gelişmeydi. Ancak bunun bir zamanlar Bitcoin‘in piyasa değerini geçen Zcash’in izinden gidip değerini zamanla sert şekilde kaybedip kaybetmeyeceği merak ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.