f Bu Hafta Takip Edilecek 3 Altcoin İçin Kritik Seviyeler: XRP, BNB ve MATIC › COINTURK

Bu Hafta Takip Edilecek 3 Altcoin İçin Kritik Seviyeler: XRP, BNB ve MATIC

Özet

  • Bitcoin'in sert düşüşünden sıyrılan XRP, %4 yükselişle 0,52 dolar seviyesine ulaştı; kritik direnç 0,55 dolar, destek 0,50 dolar olarak gözüküyor.

  • BNB, son 1 saat ve 24 saatte %0 hareket ederek dikkat çekti; kritik destek 220 dolar, yükseliş için 260 dolarlık direncin kırılması gerekiyor.

  • MATIC, yıl içinde sıkıntılar yaşayarak 0,57 dolara kadar düştü; en yakın güçlü direnç 0,45 dolar, yükseliş için 0,65 dolar direncini kırması gerekiyor.

  • Piyasaya etkisi: nötr
14:00
20 Ağustos 2023

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 26.000 dolar seviyesine kadar düşerek piyasada beklenmeyen bir etki yarattı ve çok sert çakıldı. BTC’nin bu düşüşü birçok altcoini dibe çekerken bazıları ise bundan muaf kalmayı başardı. Genel durumda bakıldığında ise düşüşün etkisinin bittiği ve aslında konsolidasyonun başladığı görülebilir. Bu kapsamda XRP, BNB ve MATIC gibi altcoinler ise takibe değer gözüküyor.

XRP, BNB ve MATIC Son Durum

Dikkat edilecek ilk altcoin, son 24 saat içerisinde %4 yükseliş ile adeta diğer kripto paralardan sıyrılan XRP oldu. XRP, %4 yükseliş ile yeniden 0,52 dolar seviyesine ulaştı ve buradaki desteği altına almayı başardı. XRP’nin 0,50 dolar altına düşmesi panik yaratsa da şu an yeniden 0,55 dolara kadar yükseliş şansı bulunuyor.

XRP için kritik direnç 0,55 dolar iken kritik destek ise 0,50 dolar olarak ön plana çıkıyor. XRP yatırımcıları bu yükselişi dikkatle takip edip 0,55 dolara önem göstermeli.

BNB’de Hareket Yok

Öte yandan neredeyse ölü gibi hareket eden bir BNB dikkat çekiyor. BNB, 1 saat ve 24 saat içerisinde %0 hareket etti ve ne düşüş ne de yükseliş yaşadı. Son 7 günde %10 düşüş yaşayan BNB bu haliyle de diğer altcoinlerden ayrıldı ve daha az darbe aldı.

BNB için kritik destek 220 dolar iken bu desteğin altında kalındığı görülüyor. Bu durumda BNB’nin yeniden ilgili seviyeye ulaşması ve 180 dolar desteğinden olabildiğince uzaklaşması gerekiyor. Yükselişin tekrar başlaması ise 260 dolarlık direncin kırılması ile mümkün olabilir.

MATIC, Direnci Hedefliyor

Polygon (MATIC) ise bu yıl ciddi sıkıntılar geçti ve MATIC/USDT paritesi sert çakıldı. 1,5 dolardan başlayan macerada 0,57 dolara kadar çekilen MATIC, son 24 saat içerisinde %1,3, 7 gün içerisinde ise %15 düşüş yaşadı. MATIC için görülen bu sert düşüşte en yakın güçlü direnç 0,45 dolar olarak biliniyor. MATIC yükselişi tersine çevirmek için ise 0,65 dolar direncini kırmalı. Şu an RSI bakımından da diğerlerinden ayrılan MATIC, en az satış baskısına maruz kalacak altcoin gibi gözüküyor.

MATIC için bu gidişat ise yeni gelecek teknik duyurular ile sonlanabilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI