Bu Hafta Dikkat Edilecek 5 Kripto Para: BTC, LINK, UNI, XTZ ve ATOM Teknik Analizi

Özet

  • Altcoinler bu hafta yeni rekorlarla anılabilecek mi?
23:33
17 Ocak 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatında görülen anormal volatilite, altcoinleri sarssa da trendin hala yukarı yönlü olduğu görülüyor. Bitcoin, yükseliş trendi içerisinde konsolidasyon yaşıyor olsa da uzmanlara göre yakında bir kırılım görülebilir.

BTC/USD Teknik Analizi

BTC fiyatı an itibarıyla simetrik üçgen formasyonu içerisinde sıkışmış durumda. 38.000 dolara denk gelen üçgenin üst noktası yani direnç seviyesi kırılabilirse BTC fiyatı yeniden 40.000 doları görebilir. Bunun tam tersinin gerçekleşmesi durumunda ise 34.241 dolar seviyesinin önemli bir destek olduğu görülüyor.

BTC fiyatının simetrik üçgeni kırması ve aşağı yönlü hareket etmesi durumunda ise fiyat 26.000 dolara kadar gerileyebilir.

LINK Fiyatı Rekor Sonrası Nereye Gidecek?

LINK, 15 Ocak tarihinde 20,111 dolar direncini kırdı ve 16 Ocak tarihinde tüm zamanların rekoruna ulaşarak 22,96 dolar seviyesini gördü. Bunun devamında tahmin edilebileceği gibi düşüş başladı ve hafif bir düzeltme ile fiyat 20 dolar seviyesine geriledi.

LINKUSD

LINK, 23 dolar direncini kırabilirse Fibonacci geri çekilme seviyesine göre 27 dolar seviyesini zorlayacaktır. Buradan da psikolojik direnç 30 dolar denenebilir. Olası bir düşüşte ise LINK için 16 dolar seviyesi kritik destek rolü görüyor.

UNI/USD Teknik Analizi

UNI fiyatı yükseliş trendinde olsa da 9 dolar seviyesinin üzerine çıkmakta zorlanıyor. Kısa süre önce 9 dolara iğne atan ve tüm zamanların rekorunu tazeleyen UNI için 10 dolar direncinin kırılması ve psikolojik destek sonrasında fiyat keşfinin başlaması muhtemel gözüküyor.

Olası bir düşüşte ise 0,382 Fibo seviyesine denk gelen 7,47 dolar seviyesi güçlü bir destek olacaktır. Hem RSI hem MACD açısından yükselişini sürdürebileceği görünen UNI, rekorunu tazeleyebilir.

XTZ Fiyatı Ralli İçin Hazırlanıyor

Ethereum rakibi Polkadot ve Cosmos gibi projelerin inanılmaz yükselişlerine rağmen Tezos uzun bir süreden beri yerinde sayıyor. XTZ fiyatı bir süredir 2,85 dolar ile 1,85 dolar seviyeleri arasında sıkışıp kaldı ve boğalar önemli direnci kırmayı başardı.

XTZ grafiğinde 2,9 dolar üzerine çıkılması, yeni bir trendin başladığını gösteriyor. Dirençler ise 3,40 dolar ile 4 dolar olarak ön plana çıkmakta. Trendin tersine dönmesine karşılık ise 2,48 dolar desteği dikkatle takip edilmeli.

ATOM Fiyat Analizi

Cosmos (ATOM), 16 Ocak tarihinde 8.877 dolar seviyesine kadar yükselerek kritik direnci kırdı. 9,60 dolara kadar çıkıp tüm zamanların rekorunu kıran ATOM, şu an fiyat keşfi aşamasında. 9,60 dolar seviyesinden sert bir düşüş yaşayıp 8,428 dolar desteğine çekilen ATOM, hala yükselişini sürdürebilir.

ATOM/USD teknik analizine göre ise 8,428 doların altına inilmediği sürece sıradaki hedef 12 dolar olarak gözüküyor. Altcoinlerin yükselişinin devam etmesi ise yeni rekorların kırılması için şart.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI