reklamı kapat

Bu Dijital Kediye Servet Ödendi

Kimliği belirsiz bir kişi Dragon adlı dijital kediyi satın almak için 600 ETH ödedi.
19:00
6 Eylül 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

CNET News’de yer alan bir yazısında Mark Serrels bir kişinin 172 bin dolara dijital kedi aldığını belirtti. Alımı gerçekleştiren kullanıcının bir hata sonucu mu 600 ETH ödediği ya da kara para aklamak adına  mı böyle bir alım yaptığı henüz ortaya çıkmadı.

Ethereum’un popüler merkezsiz uygulaması CrytoKitties’de şaşırtıcı bir olay gerçekleşti. Satın alınan kedinin adı Dragon. Dragon kahverengi gözlü ve pamuk şekeri renginde. Kedi biyografisine göre “Rebecca Black ile bir defa ilişki” yaşamış ve komşularını gizlice izlemeyi seviyormuş. Salı günü anonim bir kullanıcı Dragon’ı 172 bin dolar değerinde 600 ETH ile satın aldı.

Kripto kedi şu anda Rabono adında bir kullanıcıya ait. CryptoKitties uygulamasında en değerli kediler 1. jenerasyona dahil olanlar ancak Dragon sadece 7. jenerasyon bir dijital kedi. Bu yüzden oldukça yüksek bir fiyata satılması birçok soru işareti oluşturdu.

Kripto kediler dijital koleksiyon ürünleri ve çiftleştirilebiliyorlar, ebeveynlerine göre yeni doğan kedilerin jenerasyonları belirleniyor. Kedilerin değerleri ne kadar nadir bulunduklarına göre değişiyor, tıpkı zor bulunan madeni paralar gibi bu kedilere değer biçiliyor. CryptoKitties uygulaması Blockchain üzerinde çalıştığı için bütün kediler özel sayılıyor ve kopyalanamıyor. Dragon’ın bu kadar yüksek bir fiyata satılması oldukça tuhaf çünkü kediler ortalama 60 dolardan alıcı buluyor.

Daha önceden aralık 2017’de bir kediye 110 bin dolar ödenmişti ancak o kedi ilk jenerasyondu ve oldukça nadir bulunan bir kediydi. Bir Reddit kullanıcısı bu satın almanın reklam amaçlı olabileceğini, insanları uygulamaya çekebilmek adına böyle bir oyun oynanmış olabileceğini iddia etti.

Kaynak: Ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.