X


Bu Coin Büyük Bir Harekete Hazırlanıyor Olabilir!

Herkesin tanıdığı ve SEC davasıyla gündemde olan XRP cephesinde bir yazılım tarafından yapılan analiz fiyat konusunda yatırımcıya fikir verdi.
20:20
15 Haziran 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ripple, hem kripto para birimine (XRP) hem de finansal işlemler için dijital ödeme ağına sahip bir teknoloji. Kurucu ortaklar Chris Larsen ve Jed McCaleb ilk olarak 2012’de kripto parayı piyasaya sürdü. Ripple’ın ana süreci, bankalar ve para birimleri arasında işlem yapan finansal aracılar tarafından kullanılan uluslararası para ve güvenlik transferleri için SWIFT sistemine benzer bir ödeme anlaşması varlık değişimi ve havale sistemi olması şeklinde ilerliyor.

Kripto para birimi için kullanılan token önceden çıkarılmıştır ve tokenler için kullanılan sembol XRP’dir. Ripple, şirketin ve ağın adıdır ve XRP, kripto para birimi belirtecidir. XRP’nin amacı, bir tür geçici yerleşim katmanı olarak, iki para birimi veya ağ arasında bir ara değişim mekanizması olarak hizmet etmek olarak yorumlanabilir.

XRP Fiyatı: Mevcut Piyasa Durumu

GB Piyasa Analizi Yazılımına göre XRP fiyatı önümüzdeki 48 saat içinde tarih aralığında (2022-06-15, 02:00:00 GMT + 2 – 2022-06-17, 02:00:00) yükselebilir. GMT + 2). Sinyalin çaldığının teyidi, XRP fiyatı 0,3374 dolara ulaştığında olacak. Bu aynı zamanda ticaret için belirlenen fiyat ve giriş noktası olarak belirtilmekte.

GB Piyasa Analizi Yazılımı tarafından tanımlanan XRP/USDT için destek seviyeleri 0,3011 ABD Doları (ilk destek), 0,2808 ABD Doları (ikinci destek) ve 0,268 ABD Dolarıdır. Bu arada, yazılım tarafından tanımlanan XRP/USDT için direnç seviyeleri 0,3342 dolar (ilk direnç), 0,347 dolar (ikinci direnç) ve 0,3673 dolar (üçüncü direnç).

CoinMarketCap‘e göre XRP (XRP), piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi açısından 8. sırada yer alıyor ve fiyatı, 0.3031 dolara düşerek 24 saat içinde %6.3’lük bir düşüş yaşadı. Bu aynı zamanda toplam piyasa değerini yaklaşık 14.824.788.911 dolar olarak gösteriyor.

Ripple’ın son 24 saatteki fiyatı düşüşü, piyasadaki kripto paraların çoğunluğu son gün içinde kayıplar bildirdiği için kripto piyasasının geri kalanının hikayesini anlatıyor.

Ripple, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple lehine dönmüş gibi görünen devam eden bir davada bulunuyor. Davayla ilgili nihai kararın bu yılın sonuna doğru açıklanması bekleniyor.

CEO Açıklama Yaptı

Ayrıca, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, proje için gelecekteki genişlemelere dair ipuçları verdi. Genişleme hamlesinin birkaç stratejik satın alma ve birleşmeyi içereceğine inanılıyor.

XRP/USDT için günlük grafikte, XRP fiyatı eski fiyat kanalından çıktıktan sonra yeni bir dip kurmuş gibi görünüyor. XRP fiyatı 2 gün önce bu seviyeye ilk ulaştığında, son 24 saat içinde tekrar aynı seviyeye düşmeden önce yukarı yönlü küçük bir pozitif hareket gösterdi.

9 Hareketli Ortalama (MA) çizgisi, kısa ve orta vadeli bir düşüş döngüsünde olduğumuzu gösteren 20 Hareketli Ortalama (MA) çizgisinin altında konumlanmıştır. Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi (RSI), RSI SMA çizgisinin altında konumlanmış durumda ve negatif eğimli olarak görülüyor.

XRP günlük grafiğinde mevcut tüm düşüş bayrakları göz önüne alındığında, mevcut seviyesine geri dönmeden önce fiyatı daha da aşağı çekmek için aşağı doğru küçük bir hareketle karşılaşabilir.

Unutulmaması gereken bir şey, RSI’nin, değer şu anda 25.91 civarında olduğu için XRP’nin aşırı satım bölgesinde olduğunu göstermesi. Boğalar, önümüzdeki 48 saat içinde hızlı hareketi için girebilir ve mevcut düşük seviyeden alım yapabilir. Bu, XRP’nin fiyatını biraz yükseltebilir. Bununla birlikte, herhangi bir yükseliş hareketi gerçekleşmeden önce büyük olasılıkla bir fiyat gerilemesi gerçekleşecek.

GB Piyasa Analizi Yazılımı için sinyal, XRP aşırı satım bölgesinde olduğu ve günlük grafikte yeni bir düşük oluşturduğu için ortaya çıkabilir. Ancak, önümüzdeki 48 saat boyunca bir boğa sinyali gelmeden önce muhtemelen bir fiyat düşüşü olacak. Yazılıma göre bir kez daha, hareket için fiyat girişi 0,3374 dolar.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar