reklamı kapat

Bu Bitcoin İndikatörü Normale Dönüşü Mü Gösteriyor?

Bitcoin volatilitesinde ciddi bir düşüş görüldü.
21:00
24 Mart 2020

Bitcoin (BTC) Mart ayının büyük bir kısmında belirsiz bir görüntü çizdi ve yatırımcılara hangi yöne gideceğine dair çok az sinyal verdi. 10.000 dolar ile başlayan Mart ayında fiyat 3.800 dolara indiği gibi bir anda 6.000 dolar üzerine de çıktı ve bu durum volatilitenin inanılmaz yüksek seviyelere çıktığını gösteriyor.

Bitcoin Volatilitesi Normale Dönüyor

Lider kripto para birimi Bitcoin 20 Mart tarihinde çok kısa süreliğine de olsa 7.000 dolara değse de devamında görülen düşüş fiyatı 5.000 dolar bandına kadar götürdü. BTC/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 6.700 doların üzerine çıkmayı başardı ve fiyatı son iki üç gündür daha stabil gözüküyor.

Kripto para analiz firması Skew tarafından yayınlanan veriler de Bitcoin’in gerçek volatilitesinin 23 Mart tarihinde ciddi bir düşüş yaşadığını ortaya koyuyor. %300’ün üzerinde olan volatilite, 23 Mart tarihinde %160 seviyelerine gerilemiş ve yarı yarıya değer kaybetmiş.

Bitcoin’in volatilitesinde görülen bu düşüş aslında Bitcoin yatırımcıları için önemli bir indikatör konumunda. BTC, her şeyin yolunda ve normal gitmesi durumunda Bitcoin Halving’e adım adım yaklaşıyor ve Halving herkes için yükseliş anlamına geliyor. Fiyatın harici etkilere kapalı olması ve stabilizasyonun sağlanması, BTC’nin kendi temelleri ile yükseliş yaşayabileceği şeklinde yorumlanıyor.

Özellikle Bitcoin ve altının sınırsız para basıldığı bu günlerde yükseliş yaşayacağını belirten analistlerin sayıları da artıyor. Tecrübeli analist Peter Brandt de Bitcoin hakkında olumlu bir yorum yaparak bu analistlere katılmıştı. Bitcoin ağının normale dönmesi ile beraber yükseliş umutları da artacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.