X


Bu Altcoini Almamın 10 Nedeni! Popüler İsim Kripto Para Tercihini Açıkladı!

Bu altcoin popüler analistin favorisi oldu, peki ama neden? Tek tek açıkladı!
20:00
21 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasaları dün gece saatlerinden itibaren büyük bir yıkım yaşıyor. Bitcoin yeniden düşmez denilen seviyelere 38.000 dolar bandına hatta daha da altına indi. Ancak biz benzer senaryoları yıllardır 99978 kere yaşadık. Sadece geçtiğimiz yıl bile piyasaya girmiş olsanız benzer düşüşlere fazlasıyla alışmış olmanız gerekiyor. Altcoin Buzz analistleri geleceğe umutla bakıyor ve bu altcoin’in ciddi fiyatlama yapacağını düşünüyor.

Fantom (FTM) Almak İçin 10 Neden

Elbette bir analistin herhangi bir altcoini almanız için 10 neden sayması size bu yatırımın para kazandıracağı anlamına gelmiyor. Kripto para yatırımları normal yatırımlara göre çok daha risklidir. Hatta popüler analistlerin tavsiyeleri bu riski katlıyor da diyebiliriz.

O halde Altcoin Buzz analistlerinin 10 gerekçesine göz atalım.

  • Fantom, nihai nesil dağıtık defter teknolojileri tarafından desteklenen yüksek verimlilik ve sürdürülebilirlik ile küresel işlemleri kolaylaştırmak isteyen, ölçeklenebilir ve açık kaynaklı bir blockchain’dir. Kısacası, bir güç merkezi protokolü olmayı hedefliyor.
  • Fantom‘u diğer blockchain’lerden farklı kılan, DAG teknolojisine dayalı yeni fikir birliğidir. DAG’ler, matematik ve bilgisayar dünyasında uzun yıllardır bilinen yapılardır, blockchain teknolojisinden bile çok daha eskidir. DAG teknolojisi ile Fantom, aynı anda birkaç bağlı düğümü işleyebilir, bu da çok daha yüksek hız ölçeklenebilirliği ve işlem güvenliği sağlar.
  • Anında işlemler: Kullanıcılar sadece bir saniyede işlem yapabilir ve maliyetler gerçekten bir cent’in çok küçük bir kısmıdır.
  • Ölçeklenebilirlik: Fantom (FTM), saniyede 300.000 işlem kapasitesine sahiptir.
  • Fantom, EVM uyumluluğuna sahiptir. Dolayısıyla Fantom’un akıllı sözleşmeleri, Ethereum Sanal Makinesi ile tamamen uyumludur ve bu, geliştiricilerin Ethereum’da kullanılan aynı kodlama diliyle akıllı sözleşmeler oluşturabileceği anlamına gelir. Fantom’un çoklu kullanım durumlarına uygun olmasına yardımcı olur. Fantom, akıllı sözleşmede oluşturulan stratejiye bağlı olarak tüketici işletmelerini ve dağıtım acentelerini de ödüllendirebilir. Cardano’nun bu konuda FTM’den ilham alması gerekiyor.
  • Fantom bir milyar dolarlık teşvik programı açıkladı ve o zamandan beri TVL’nin geliştirme faaliyeti ve Fantom kullanım sayıları önemli ölçüde arttı. Bu, FTM fiyatını daha da yükseltebilir.
  • Stake ödülleri, sadece Fantom’un ademi merkeziyetçiliğine katkıda bulunmak için stake ederek %14,15 APY’dir. Kullanıcılar ayrıca FTM tokenlerini herhangi bir özel donanım olmadan, sadece bir telefon veya PC olmadan en az iki hafta kilitleyebilir.
  • Sadece stake yaparak değil, bir node çalıştırarak da ödüller kazanabilirsiniz. FTM tokenleriyle ödül kazanmanın başka bir alternatifi, bir düğüm doğrulayıcı çalıştırmaktır. Bu, katılımcıların blockchain’in güvenliğini artırmak için Fantom’un fikir birliği protokolüne dahil olmalarını sağlar.
  • Fantom yeni pazarlara giriyor. ABD sakinleri, Lighthouse Storage ile Binance üzerinde FTM yatırabilir, çekebilir ve FTM satın alabilir. Kullanıcılar, dosyaları merkezi olmayan ve ultra güvenli bir şekilde depolayabilir ve teminat olarak FTM tokenlerini kullanarak kredi alabilirler.
  • FTM‘nin yukarı yönlü bir fiyat yörüngesi açısından büyük bir geleceği var.

Altcoin Buzz analistlerinin epey uzun bir gerekçe listesi var.

Fantom (FTM) Hedef Fiyat

Bitcoin’in sert düşüşüyle birlikte FTM’de darbe aldı. Ancak analistlere göre yeniden 2,65 dolar desteğine tutunabilir. Fiyat eğer burada sağlam kalabilirse 2,87 ve 3,19 dolar hedeflerine kısa vadede ulaşmaya çalışacaktır. Sonraki hedef ise 3,31 dolar direnci olacak. En iyi senaryoda direnç kırılır ve 3,63 dolar hedefine ulaşır.

Orta vadeli hedef ise 4,3 ve 5,18 dolardır. Peki kötü senaryoda yatırımcıları neler bekliyor? Olası düşüş senaryosunda 2,33 dolar desteği kritik öneme sahiptir. Fantom (FTM) burada tutunamazsa 2,15 ve 1,98 dolara kadar gevşeyebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar