Bu Altcoin’e Dikkat! Dogecoin’in Yükselişi Şimdiye Kadar Hep Ona Yaradı!

Dogecoin piyasada olumlu bir hava yarattıktan sonra gözler diğer altcoin'lere döndü. Bu altcoin tarihi boyunca hep Dogecoin yükselişlerini takip etti.
00:30
1 Kasım 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dogecoin son yedi günde %100’den fazla yükselerek son zamanlarda patlama yaşadı. Rakip memecoin Shiba Inu keskin bir artış için sırada mı? Dogecoin haftalık %107 kazanç kaydederken, Shiba Inu yalnızca %26 artış gösterdi.

Sıra Shiba’da Mı?

DOGE son günlerde inanılmaz bir yükseliş ivmesi yakaladı ve SHIB de bazı iyi getiriler elde etmiş olsa dahi, kazançları orijinal memecoin’inki kadar iyi olmadı. Öncelikle Dogecoin’in istatistiklerinden bahsedelim. Bu yazının yazıldığı sırada, DOGE’nin fiyatı son 24 saatte %7 artışla 0,1232 dolar civarında işlem görüyor.

İşte kriptonun değerindeki son eğilimi gösteren bir grafik:

Yukarıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi, Dogecoin son zamanlarda keskin bir yukarı yönlü hareketin tadını çıkardı ve token’ın haftalık kazancı şu anda %107 gibi muazzam bir seviyede duruyor. Aylık kazançlar açısından, DOGE şu anda %110 arttı.

Bununla birlikte, memecoin’in büyümesi son birkaç gün içinde durakladı ve aslında zirveden bir miktar geriledi. Hafta Shiba Inu için de iyi geçti, çünkü kripto bu dönemde yaklaşık %26 oranında pozitif getiri elde etti.

Ancak bu kazançların DOGE’nin elde etmeyi başardığı kadar etkileyici olmadığı açık. Son birkaç gün içinde kripto da Dogecoin’den daha keskin bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, orijinal memecoin şimdilik rakibine üstünlük kurmuş olsa da, analitik firması Santiment, SHIB’nin tarihsel olarak DOGE’deki fiyat artışlarını takip ettiğine dikkat çekti.

Shiba Hareketleniyor

Platformdan alınan verilere göre, Shiba Inu’nun işlem hacmi bir miktar hız kazanıyor ve muhtemelen daha büyük bir hamleye doğru ilerliyor. Şimdi Shiba Inu’nun devam edip edemeyeceği ve Dogecoin ile aynı oranda kazanımlara tanıklık etmesi için yeterli yükseliş momentumunu bir araya getirip getiremeyeceği görülecek.

Dogecoin’in etkileyici yükselişi sayesinde, kriptonun piyasa değeri Cardano’yu geride bırakarak tüm sektörün en büyük 8. değeri haline geldi. Ancak Shiba Inu hala 13. sırada yer alıyor. Aşağıda, en büyük iki memecoin’in daha geniş kripto pazarı arasında nasıl durduğunu gösteren bir tablo bulunmakta.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar