Bu Altcoin Piyasadaki Düşüşe Meydan Okuyor! Her Şey Düşerken O Uçtu!

Birçok kişinin bilmediği ancak yaptığı yükselişle yatırımcıların radarına giren bir merkeziyetsiz kripto para borsası (DEX) altcoin'i gün içinde kaydettiği yüzde 50'nin üzerinde yükselişle tüm dikkatleri üzerine çekti.
15:37
11 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Birçok kişinin bilmediği ancak yaptığı yükselişle yatırımcıların radarına giren bir merkeziyetsiz kripto para borsası (DEX) altcoin’i gün içinde kaydettiği yüzde 50’nin üzerinde yükselişle tüm dikkatleri üzerine çekti. Altcoin’in fiyatındaki yükseliş “piyasadaki düşüşe meydan okuyor” yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Altcoin’in Fiyatı Yüzde 50’nin Üzerinde Yükseldi

Synthetix (SNX) protokolünü kullanarak gerçek dünyaya ve zincir üstündeki sentetik varlıklara yatırım yapma imkanı sunan türev DEX’i Kwenta‘nın yerel varlığı KWENTA piyasadaki düşüşe meydan okuyor.

Kripto veri platformu CoinMarketCap’in sağladığı verilere göre merkeziyetsiz kripto para borsasının altcoin’i KWENTA, gün içinde kaydettiği yüzde 50’nin üzerinde yükselişle 418 dolardan 661 dolara kadar çıktı. Yazım sırasında bir miktar geri çekildiği görülen altcoin, yaklaşık yüzde 20 yükselişle 517,74 dolardan el değiştiriyor.

Piyasa değerine göre 2 bin 734’ncü en büyük kripto para olan (aynı zamanda en büyük 2 bin 733’ncü altcoin) KWENTA, geçtiğimiz yılın Kasım ayında piyasa sürüldü ve sadece dört gün önce 680 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Staking ve yönetişim için kullanılan altcoin, sürpriz bir şekilde yılın başından bu yana yaklaşık yüzde 373 değer kazandı.

KWENTA’nın fiyatındaki yükseliş, platformun ay içinde ürettiği işlem hacminde önemli bir artış kaydetmesinin ardından geldi. DEX sadece 9 Mart’ta 100 milyon doların üzerinde işlem hacmi ücretti. DEX’in işlem hacmi Ocak ayının büyük bir kısmında günlük 1-5 milyon dolar arasında değişiyordu.

Kwenta’nın Dikkat Çeken Yükselişi

Projenin web sitesinde yer alan bilgilere göre Kwenta’nın şimdiye kadar toplam 1.05 milyar dolar hacim üretmiş durumda. Bu rakamın büyük bir kısmı sadece son iki hafta içinde üretildi. Ay içinde platformdaki işlemlerde ve yatırımcı sayısında çarpıcı artışlar olduğunu da not edelim. Ayrıca Kwanta, 9 Mart’ta merkeziyetsiz opsiyon borsası olan Lyra Finance‘in (LYRA) likiditesini protokolüne entegre ederek opsiyonları listeledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar