X


Bu Altcoin, Bitcoin ve Ethereum’un Ticari Hacmini Geçti

Popüler kripto para biriminin ticari hacmi Bitcoin ve Ethereum'u geçti.
19:40
15 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in durgunluğu bütün kripto para piyasasının da benzer bir hal almasına neden oldu. Ethereum’un 250 dolar altında sıkışıp kalması ve Bitcoin’in 9.000 dolar bandında yatay seyretmesi, birkaç kripto para birimi dışında bütün altcoin’lerin “nefesini kesti”. Son günlerin çok konuşulan kripto paralarından Chainlink ise hala inanılmaz bir şekilde yükselmeyi sürdürüyor.

Chainlink Hacim Rekoru Kırmaya Başladı

Son 24 saat içerisinde %12 yükseliş elde ederek 8,35 doların üstüne kadar yükselen LINK, toplam piyasa değerine göre en büyük sekizinci kripto para birimi olmayı da başardı. Piyasa durgunken LINK’in elde ettiği bu yükseliş bireysel yatırımcıların da ilgisini çekti.

Kripto para borsalarına gönderilen LINK miktarı 4 Temmuz tarihinde rekor kırdı ve 4 milyonu aştı. 13 Temmuz tarihinde ise LINK yatırma işlemleri yine yükselişe geçti. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle LINK’in son 4 saat içerisindeki ticari hacmi 450 milyon doları aştı. Bu süre esnasında Ethereum’un ise sadece 288 milyon dolarlık ticari hacme ulaştığı görülüyor.

Buna ek olarak Coinbase borsasındaki LINK ticari hacmi  Bitcoin’in ticari hacmini de geride bırakmış gibi gözüküyor. Larry Cermak tarafından aktarılan bilgilere göre Chainlink hacminin normalde BTC hacminin %5’ine tekabül ettiği görülüyor ve yaşanan bu değişim kesinlikle inanılmaz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar