X


Bu Altcoin, Akıllara Durgunluk Veren Fiyat Artışının Ardından Çöküşe Geçti

Coinbase listelemesiyle fırlayan altcoin, sert bir düşüş yaşadı.
13:30
23 Ocak 2022
Bu Altcoin, Akıllara Durgunluk Veren Fiyat Artışının Ardından Çöküşe Geçti
Okuma Süresi: 2 Dakika

Borsa listelemeleri kripto para birimlerinin fiyatlarında çoğu zaman büyük artışlara neden olabiliyor. Öyle ki bunlardan bir tanesi geçtiğimiz hafta çarşamba günü gerçekleşti. Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından olan Coinbase, çarşamba günü yeni bir altcoin listeledi.

Altcoin, Coinbase‘in bu listelemesi ile birlikte, büyük bir fiyat artışıyla karşı karşıya kalırken sonrasında keskin bir düzeltme yaptı. İşte detaylar…

Bu Altcoin Coinbase Listelemesinin Ardından Sert Düştü

Az bilinen, düşük sermayeli bir altcoin, sürpriz bir Coinbase Pro listesinin ardından bu hafta akıllara durgunluk veren %580 fiyat artışından sonra keskin bir düzeltme yaptı.

Coinbase Pro, Çarşamba günü yaptığı açıklama ile Shping Uygulamasına güç sağlayan Ethereum tabanlı bir token olan Shping Coin’i (SHPING) listeleyeceğini duyurdu. Shping, alışveriş yapanların fiyatları karşılaştırarak, barkodları tarayarak, video izleyerek ve ürün incelemeleri yazarak ödüller kazanmalarını sağlıyor.

Coinbase’in listeleme haberi kripto varlığını 0.015 dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi 0.102 doların üzerine çıkaran şaşırtıcı bir fiyat artışına neden oldu.

Ancak az bilinen bu altcoin’deki artış çok uzun sürmedi ve SHPING o zamandan beri %64’ten fazla bir düzeltme yaptı. Piyasa değerine göre 501. sıradaki kripto para birimi içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %9.33’lük bir artışla 0,036 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Ayrıca SHPING’in devasa fiyat dalgalanmalarının ortasında, ABD merkezli kripto borsası, bireysel yatırımcılar için desteğini genişletti.

Coinbase Stacks İçin Destek Ekledi

Borsa ayrıca, transfer kanıtı olarak adlandırılan iki zinciri kapsayan konsensüs mekanizmasıyla Bitcoin‘e (BTC) bağlı açık kaynaklı bir blok zinciri olan Stacks (STX) için tam destek ekledi. Müşteriler artık hem Coinbase.com’da hem de borsanın mobil uygulamalarında altcoin satın alabilir ve takas edebilir.

Stacks,  Bu mimari sayesinde Stacks, Bitcoin’in güvenliğinden yararlanmayı ve merkezi olmayan uygulamaları (DApp’ler) ve akıllı sözleşmeleri etkinleştirmeyi amaçlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar