Bu Algoritma Asla Şaşırmıyor! 28 Şubat Büyük Gün! Bilgisayarlar Solana Tahmininde Bulundu!

Algoritma tahminleri son zamanlarda gün geçtikçe yaygınlaşıyor ve başarı oranları da giderek artıyor. 28 Şubat için Solana tahmini geldi!
00:40
4 Şubat 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasasının yılın başından bu yana kaydettiği muazzam kazançlar yavaşlamaya başladığından, kripto trader’ları ve yatırımcılar Solana’nın (SOL) fiyat hareketlerini analiz ederek Şubat 2023’ün sonundaki durumunu anlamaya çalışıyor.

Bu bağlamda, kripto para takip platformu PricePredictions’taki makine öğrenimi algoritmaları, 3 Şubat’ta elde edilen en son verilere göre, Solana’nın 28 Şubat 2023’teki fiyatının 24,56 dolara ulaşacağını öngördü.

Göstergeler Ne Diyor?

Bollinger Bantları (BB), göreceli güç endeksi (RSI), hareketli ortalamalar (MA) ve hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD) gibi teknik analiz (TA) faktörlerine dayanarak yapılan tahminlerin doğru çıkması halinde, Solana’nın o tarihte mevcut fiyatı olan 24,49 $’dan %0,29 daha yüksek işlem göreceği anlamına gelecektir.

Finansal takip sitesi TradingView’deki göstergelere bakıldığında, Solana için 1 günlük duyarlılık göstergeleri büyük ölçüde iyimser görünüyordu. Özellikle, özetleri şu anda 9’da ‘nötr’ alandaki osilatörlerden ve 10’da ‘satın al’a işaret eden MA’lardan toplanan 11’de ‘satın al’ı gösteriyor.

Makine öğrenimi algoritmasının Şubat sonuna kadar Solana için yaptığı tahminler, ağın Solana’daki en büyük merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü olmayı hedefleyen likit stake türevi Marinade (MNDE) üzerinde çalıştığı bir döneme denk geliyor.

Solana’nın kurucuları Anatoly Yakovenko ve Raj Gokal’ın 31 Ocak 2023 tarihinde ekosistemin geleceğine ilişkin iyimser bir rapor yayınladıklarını ve blok zincirindeki geliştirici sayısının bir yılda %83 artarak 20.000’in üzerine çıktığını da belirtmek gerekir.

Bunun da ötesinde, 20 Ocak’ta bildirilen yapay zeka duygu izleme analizine göre Solana, en nefret edilen Bitcoin’in (BTC) aksine, Ethereum (ETH) ile birlikte 2022’de en çok sevilen dijital varlık oldu.

Solana fiyat analizi

Mevcut fiyatına gelince SOL, yazım saatine göre 24,53 dolardan işlem görüyordu. Bu da önceki 24 saate göre %2,24’lük bir düşüşü, ancak yine de yedi gün öncesine göre %0,51’lik bir artışı ve aylık grafiğinde %83,35’lik bir kazancı temsil ediyor.

Bu arada, 3 Şubat’ta kripto izleme web sitesi CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, Solana’nın piyasa değeri 9,04 milyar dolar olup, bu göstergeye göre 10,36 milyar dolarla Polygon’un (MATIC) hemen altında 11. en büyük dijital varlık olarak yer alıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar