reklamı kapat

BTC’yi Artışa Geçirecek 3 Temel Gösterge Bulunuyor

16:53
28 Haziran 2020

Lider kripto para birimi Cumartesi günü yeniden 9.000 doların altını gördü. Böylece haftanın en düşük seviyeleri görülmüş oldu. Yine de bazı analistler Bitcoin’de hala bir rallinin yakın zamanda başlayacağını gösteren sinyaller olduğunu ifade ediyor.

Hash Rate Hala Yükseliyor

Bitcoin’in hash rate’i, Mayıs ayında blok ödülünün yarılanmasından sonra düşüş gösterdi. Temelde yarılanma madencilerin gelirinde de %50’lik bir düşüşe sebep oldu ve artık kar elde edemeyen madenciler faaliyetlerini sonlandırdı.

Preston Pysh de konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada 2016 yılında yaşanan madencilik ödülü yarılanması sonrasında fiyatın 9 gün boyunca yatay seyrettiğini ve sonrasında %28’lik düşü yaşadığını ifade etti. Pysh, yarılanması sırasındaki fiyata geri dönmek için 100 beklediklerini dile getirdi ve 2020 yarılanması için de aynı şeyin geçerli olabileceğini belirtti.

Ancak madenciler yeni cihazların da etkisiyle kendisini çok hızlı topladı ve CoinMetrics, bu ayın başlarında Bitcoin ağının hash rate’inin şimdi yarılanma seviyelerine döndüğünü bildirdi. Analistlere göre hash rate’teki iyileşme fiyatlara da aynı şekilde bir iyileşme olarak yanısyabilir.

HODL’lar Boğa Hissiyatında

Ortaya çıkan son veriler, uzun zamandır birikim yapan ve HODL olarak adlandırılan sınıfın her zamankinden daha güçlü olduğunu olduğunu ortaya koyuyor. Bu durumda birikim yapanlar satış yapma niyetinde olmadıkları için piyasadaki satış baskısı çok düşük oranlara iniyor. Dolayısıyla satışla birlikte başlayacak bir düşüş hareketi önlenmiş oluyor.

Bu da piyasada yakın zamanda daha fazla alım faaliyeti ile birlikte bir boğa piyasasının başlayacağı anlamına geliyor olabilir.

Doların Değeri Düşüyor

Koyfin CEO’su ve eski bir Goldman Sachs başkan yardımcısı Rob Koyfman‘a göre, ABD doları varlık sınıflarına ve diğer yabancı para birimlerine karşı değer kaybederse Bitcoin bundan faydalanabilir. CEO konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada “USD zayıflığı, Bitcoin’in yeni zirvelere çıkması için bir katalizör olabilir.” ifadelerini kullanmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.