reklamı kapat

BtcTurk Dijital Halving Zirvesi için Geri Sayım Başladı!

Bitcoin madencilik ödülü yarılanmasının olduğu gün BtcTurk de konuyu derinlemesine incelemeye hazırlanıyor.
15:00
10 Mayıs 2020

Türkiye’nin ilk ve dünyanın dördüncü Bitcoin ve kripto para işlem platformu BtcTurk,3. Bitcoin Blok Ödülü Yarılanması Süreci’ni” ünlü konuklarıyla ve Barış Ertül’ün moderatörlüğünde değerlendirmeye hazırlanıyor.

Dijital Halving Zirvesi

Borsanın yaptığı resmi basın açıklamasına göre Dijital Halving Zirvesi 3. Bitcoin blok ödülü yarılanmasının olduğu gün yani 12 Mayıs Salı günü, saat 15.00 ile 18.00 arasında BtcTurk Twitter hesabı üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Bununla birlikte borsanın kullanıcılarına ve takipçilerine de bazı hediyeleri olacak. Dijital Halving Zirvesi’nde, Halving Bilgi Yarışması ile 15 kişiye toplamda 7.500.000 satoshi hediye edilecek. Bu ödülü kazanmak için moderatörlüğünü Radyospor Genel Yayın Yönetmeni Barış Ertül’ün yapacağı zirvede, Halving ile ilgili yöneltilen sorulara ‘DijitalHalvingZirvesi’ hashtag’i ile doğru cevabı veren 15 kişiden biri olmanız yeterli. Ayrıca BtcTurk ve BtcTurk PRO‘da Türk Lirası ile yapılacak Bitcoin alım satım işlemlerinden de hiçbir ücret alınmayacak.

Bununla birlikte Dijital Halving Zirvesi’ndeki en önemli konu başlığı şüphesiz “Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i enflasyona karşı korumak için tasarladığı ‘Bitcoin Blok Ödülü Yarılanması’ yani ‘Halving’” olacak. Bunun yanında daha önce gerçekleşen iki halving’in tarihi etkileri ile Bitcoin ve Blockchain dünyası üzerine merak edilenler de konuşulacak.

Zirve Programı

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri’nin yanı sıra Bitcoin’in doğuşundan bu yana ekosistemin öncülerinden olan Adam Back, akademisyen İsmail Hakkı Polat, BtcTurk Kurucusu Kerem Tibuk, BtcTurk CTO’su Ozan Yurtseven ve İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan da zirvede takipçilerle buluşacak.

Btcturk’ün paylaştığı resmi basın bültenine göre Zirve şu şekilde ilerleyecek:

  • 15:00 – 15:10 Barış Ertül ile Açılış & Halving Bilgi Yarışması Soru 1
  • 15:10 – 15:55 Özgür Güneri & Şant Manukyan: COVID19 Dünyasında Bitcoin’in Anlamı
  • 15:55 – 16:00 Halving Bilgi Yarışması Soru 2
  • 16:00 – 16:55 Adam Back & Kerem Tibuk: 2016 Halving vs 2020 Halving: Halvinglerin Tarihi ve Toplumsal Etkisi
  • 16:00 – 16:55 Halving Bilgi Yarışması Soru 3
  • 17:00 – 17:55 Ozan Yurtseven & İsmail Hakkı Polat: Bitcoin Ekosistemi ve Halving
  • 17:55 – 18:00 Kazananların İlanı

Bunların yanı sıra BtcTurk, “Bitcoin’e Giden Yol” belgesel serisinin ikincisi olan “Bitcoin’e Giden Yol 2: Halving” belgeseli de borsanın YouTube kanalında yayınlanmış durumda. Belgesele buradan ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.