X


BTC Yukarı Sıçradı! Lider Kripto Para Bitcoin 40.000 Dolar Seviyesinde!

Bitcoin, 40.000 dolarlık kritik seviyeyi test ediyor.
16:37
14 Haziran 2021

Lider kripto para Bitcoin (BTC) 40.000 dolara ulaşarak kritik bir eşiği aştı. BTC fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 40.800 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Bitcoin Önemli Seviyeye Ulaştı

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, 40.000 dolarlık kritik eşikte işlem görüyor. BTC fiyatındaki yükseliş momentumu, milyarder isim Elon Musk’ın tweet’inin ardından ivmed kazandı. Bitcoin, bir ülke tarafından resmi para birimi olarak kabul edilmesinin ardından toparlanma evresine girmişti. Bununla birlikte birçok kurumun dip seviyelerdeki Bitcoin ilgisi, lider kripto paraya olumlu yansıdı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin, en son 27 mayıs 2021 tarihinde 40.000 doları gördü. Son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %12’nin üzerinde artış kaydeden Bitcoin, beklenen seviyeyi sonunda aştı. Uzmanlar, bu artışın devam eden bir yükseliş momentumuna hız kazandıracağına inanıyor. BTC, 14 nisan tarihinde 64.863 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Elon Musk’ın Tweet’i

Milyarder isim Elon Musk günün erken saatlerinde Bitcoin madencilik operasyonlarının çevreci bir model üzerinde yürütülmesi halinde Tesla’nın tekrar lider kripto parayı ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini açıkladı. Bu tweet, Bitcoin fiyatını kısa süre içerisinde yukarı taşıdı. BTC fiyatı gün içinde 5.000 dolarlık değer kazandı. Tesla CEO’su, Bitcoin ve Dogecoin tweet’leri atmasıyla biliniyor. Bunun yanı sıra piyasa manipülasyonuyla suçlanan Musk, artık kripto topluluğunda da tepkilere maruz kalıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar