Borsa Listelemeleri İle Yükselişe Geçen Bu Altcoin, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

İşlem hacmi yüksek kripto para borsalarının UST'yi listeleyeceklerini duyurması ile birlikte LUNA, yukarı yönlü bir ivme kazanarak tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine ulaştı.
11:16
25 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

LUNA, işlem hacmi yüksek kripto para borsalarının TerraUSD’yi (UST) listelemesi ile birlikte tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine ulaştı.

LUNA, Tüm Zamanların En Yüksek Fiyat Seviyesinde

Son aylarda yüksek bir fiyat performansı sergileyerek yukarı yönlü bir ivme kazanan LUNA, Cuma günü kaydettiği değer artışlarının ardından tüm zamanların en yüksek (LUNA ATH: 101,27 USD – CoinMarketCap) fiyat seviyesine ulaştı. Terra blok zincirinin stabil kripto para birimi UST‘nin, işlem hacmi yüksek kripto para borsalarında listelenmesi, halihazırda yükselişte olan LUNA’daki değer artışlarına bir ivme kazandırdı.

Son dönemde sergilediği fiyat performansı ile yatırımcıların dikkatini çeken LUNA, Kasım ayı sonunda kaydettiği 56 dolar fiyat seviyesinden bu yana gerçekleştirdiği değer artışları ile birlikte 24 Aralık’ta 100 doların üzerine çıkarak %78’lik bir yükseliş yaşadı. Kaydettiği ATH seviyesinin ardından bir miktar geri çekilen LUNA, 97 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Terra Blok Zinciri Büyüyor

Yükselen fiyatlar, Terra blok zincirinde kilitlenen toplam değeri (TVL) 21 milyar dolara çıkardı. Analitik platformu DeFi Llama’ya göre bu sayı, Terra’yı Ethereum’dan sonra dünyanın en büyük DeFi ekosistemi haline getirdi. Terra‘daki bu yükseliş ivmesi, LUNA’daki değer artışı ile sınırlı kalmadı. Terra blok zincirinin stabil kripto para birimi UST, piyasa değerinde ciddi bir yükseliş kaydederek en büyük merkeziyetesiz stablecoin oldu. TerraUSD (UST), 9 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı ve Ethereum tabanlı stabil kripto para birimi olan DAI’yi geride bıraktı. 23 Aralık’ta Huobi Global, 24 Aralık’ta ise Binance, TerraUSD’yi listeleyeceğini duyurdu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar