Blueprint Capital CEO’su Uyardı: “Kripto Paraları Reddetmek Büyük Bir Yanlış”

Jacob Walthour, kripto konusunda çok yapıcı bir tavır sergilediğini itiraf etti.
21:02
29 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Gayrimenkul ve arazi ile ilgilenen Seattle merkezli Blueprint Capital yatırım şirketinin CEO’su Jacob Walthour, bugün Squawk Box programı sırasında CNBC’den Joe Kernen’e kripto para birimlerini bir varlık sınıfı olarak görmezden gelmenin bir hata olabileceğini aktardı. Ayrıca yatırımcılardan büyük miktarda likiditenin kripto alanına akmaya başlayabileceği bir senaryodan da bahsetti.

Başarılı İş İnsanının Kripto Açıklamaları

Jacob Walthour, kripto konusunda çok yapıcı bir tavır sergilediğini itiraf etti. Beş yıl kadar önce vahşi batı gibi görünen kripto para birimleri şimdi farklı bir boyuta ulaştı. Bunun nedeni son 12 yılda benimsenmenin büyük ölçüde genişlemesi ve BTC‘nin artık kurumsal pazarda kabul görmesidir. Geçen yıl müşterileri için Bitcoin ve diğer kriptoları benimseyen Starbucks, AT&T ve PayPal gibi şirketler bulunuyor.

Bununla birlikte Walthour, CNBC sunucusuna dünya çapında kullanıcıların kripto alım satımı yapmasına imkan tanıyan 200’den fazla borsa olduğunu ve ABD nüfusunun yaklaşık %14’ünün kripto paralara yatırım yaptığını hatırlattı. Blueprint Capital CEO’su, paranın evrim zincirine kripto para birimlerini ekledi: “Önce nakiti kabul ettik. Sonra birileri ödeme için çek ve kart kullanım fikrini buldu. Önümüzdeki beş ila on yıl içerisinde kripto paranın bu evrim zincirindeki bir sonraki bağlantı olarak küresel günlük ödemeler sistemine yerleştirilebileceğine inanıyorum.”

Jacob Walthour, kriptoların bir yatırım varlığı olarak güçlenmesine gelince, ABD hisse senedi piyasasında bir duraksamanın ardından insanların kriptoya olumlu dönebileceğini ve bu durumda likiditenin hisse senetlerinden kripto para birimlerine akmaya başlayacağına inanıyor.

Senatör Warren’ın Görüşleri

Öte yandan bu iddialara Senatör Elizabeth Warren’ın bir cevabı vardı. Warren, kripto para birimlerinin küresel finansal eşitsizlik sorununu çözemeyeceğini belirtti. Twitter takipçilerine seslenen politikacı, Bitcoin cüzdanlarının yalnızca %1’inin en büyük miktarda BTC’ye sahip olduğunu ve en zenginlerden bile daha büyük bir oranda dolaşımdaki USD’nin en büyük bölümünü elinde tuttuğunu hatırlattı. Senatör, finansal sistemin sadece küçük bir grup varlıklı birey için değil herkes içi çalışmasını sağlamak adına ABD hükümetinin “gerçek çözümler” bulması gerektiğine inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar