X


Bloomberg Uzmanı, Kripto Para Piyasasını ve Bu İki Altcoin’i Yorumladı

Eddia van der Walt, kripto para sektörünü ele aldı.
19:10
4 Ocak 2022

Bloomberg’in piyasa uzmanı Eddia van der Walt, 2021’in kripto para birimleri için gerçek bir atılım yılı olarak görüyor. Çünkü uzman isim kripto para sektörünü finansın bir parçası nitelendirmesinde bulundu. Kripto para birimleri, geçmişe kıyasla kurumlar tarafından daha çok tercih ediliyor.

Kripto Para Piyasası Görüşleri

Kurumlar ve finans uzmanları bundan birkaç yıl öncesine kadar Bitcoin ile birlikte diğer altcoin’lerin sıfıra gideceğini, değersiz olduklarını belirtiyordu. Ancak durum şimdiye kadar beklentiden çok daha iyiye evrildi. 2021’de kripto para endüstrisi, ABD’de SEC tarafından onaylanan ilk Bitcoin vadeli işlemleri de dahil olmak üzere birden fazla ETF piyasaya dahil oldu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ayrıca Coinbase borsasının da aralarında bulunduğu birkaç halka arz gelişmesi görüldü. Walt, artık finansal kurumların Bitcoin ve kripto alanına büyük miktarlarda fon girmesine izin veren eksiksiz bir altyapı olduğunu doğruladı. Eddie van der Walt, bu özel nedenlerden dolayı 2021’in kripto için gerçek bir atılım yılı olacağını ve parlak geleceğin sinyallerini göreceğine inanıyor.

Cardano ve Ethereum Yorumu

Piyasa uzmanı, en büyük altcoin Ethereum ve popüler kripto para Cardano hakkında yorumlarda bulundu. Bu blok zincirlerini üst düzey olarak tanımlayan Walt, Cardano’nun Alonzo yükseltmesi ile seviye atladığını belirtti. Ethereum ile Cardano’nun 2022 yılıan damga vurağına inanan Walt, NFT sektörünün patlaması ile bu platformların dikkatle takip edilmesine inanıyor.

Regülasyon Parantezi

ABD düzenlemesi kripto para birimleri için büyük bir risk faktörü, diyen Walt düzenleyicilerin özellikle kripto alanını nasıl ele alacağı konusunun büyük önem arz ettiğini bildirdi. Düzenlemeleri risk faktörü olarak nitelendiren Walt, bu nedenle şu anda kripto ve normal varlıklar arasında bir tür düzenleyici arbitraj olduğunu aktardı.

Bloomberg uzmanına göre kısa vadede kripto para birimleri yara alacak olsa da uzun vadede kripto varlıkları düzenlemenin daha iyi yollarının sisteme entegre edileceğini belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar