X

Bloomberg Analistinden Çarpıcı Bitcoin (BTC) Yorumu!

Bloomberg analisti McGlone, Bitcoin hakkında korkutucu bir iddia ortaya attı.
11:41
23 Ekim 2020

Bloomberg Intelligence’ın en ünlü analistlerinden birisi olan Mike McGlone, yaptığı Bitcoin (BTC) yorumları ile sektöre yön veren kişiler arasında yer alıyor. McGlone daha önce oldukça olumlu ve yükseliş odaklı yorumlarda bulunsa da yayınlanan son röportajında Bitcoin’in başarısız da olabileceği ihtimaline değindi.

Ünlü teknik analist, Bitcoin’in şu an altın yatırımından çok ama çok daha riskli olduğunu, bunun yeni bir teknolojiden ibaret olduğunu ve eninde sonunda başarısızlıkla sonuçlanabileceğini vurguladı. Bunun başarısız olabileceğini ifade eden McGlone, yeni teknolojilerin regülasyonlardan etkilendiğini ve henüz regülasyon konusunda netlik olmamasının belirsizliği arttırdığını vurguladı.

McGlone’dan Tehlikeli Bitcoin Yorumu

Bitcoin’in “yasaklanabileceğini” veya regülasyonlarla bütün çekiciliğini kaybedebileceğini belirten McGlone aslında 1933 yılındaki karara dikkat çekti. O tarihteki ABD Başkanı Franklin D. Roosevelt Amerikan halkının altınlarına el koymayı içeren bir emre imza atmış, altınlarını piyasa değerinin altında vermeyenlere ise 10 yıllık federal hapis cezası verileceğini duyurmuştu.

Bitcoin

Buna ek olarak 1966 yılında İngiltere de vatandaşlarının dörtten fazla değerli metalden oluşan varlıkları olmasını yasaklamıştı. McGlone da dünyada her an her şeyin olabileceğini belirterek şu an Bitcoin’in bir hayli tehlikeli olduğunu vurguladı.

Merkez bankalarının kendi dijital paralarını piyasaya sürdüğü şu günlerde Bitcoin’in riskli olduğunu vurgulayan McGlone, bunun dijital paralar sonrasında altın rolünü üstleneceğini ifade etti. Gerçekten de Bitcoin’in dijital altın statüsüne kavuştuğu biliniyor ve McGlone’un Bitcoin yorumu ne kadar tepki çekse de doğruluk payı yok değil.

Yine de her geçen gün daha fazla şirketin Bitcoin yatırımı yapması, bu riskin az olduğunu göstermekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar