reklamı kapat

Bloomberg Analisti Açıkladı: Altın Bu Seviyeye Kadar Çıkabilir

Mike McGlone'un yeni altın tahmini ne?
19:00
24 Nisan 2020

Gram altın kesinlikle Mart ayının başından beri inanılmaz bir artış yakaladı ve birçok yatırımcının bütün ilgisi o yöne çevrildi. Gram altının yükselişine rağmen ONS altının özellikle küresel piyasalarda duraksadığı görüldü ve bu durum bazı yatırımcıların kafasında soru işaretleri yarattı.

Altının Yükselişi Bitcoin’in Değerini de Artırabilir

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile benzer bir grafik çizdiği görülen altın için yapılan oldukça kritik bir tahmin ise aslında hem altın hem de Bitcoin yatırımcılarını sevindirebilir. Bloomberg Intelligence emtia stratejisti Mike McGlone, yeni videosunda altın hakkında kritik açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli analist, altının yükselişinin aslında yeni başlıyor olabileceğinin altını çizdi. Analiste göre altının bundan birkaç yıl önce hisse senedi piyasalarının yaptığı gibi “inanılmaz pahalı” bir seviyeye çıkması mümkün. Ekonomik krizin ve devamlı olarak basılan itibari paranın yaratacağı baskının altın için müjde olduğunu belirten McGlone, bunun eninde sonunda altın fiyatlarını yükselteceğini vurguladı.

ONS Altın için 2.800 dolar seviyesinin mümkün olduğunu belirten tecrübeli isim aslında farkında olmadan BTC için de müjde vermiş oldu. ONS Altının 1.000 dolar gibi bir artış elde etmesi benzer grafik çizen BTC’nin de 10.000 dolar üstüne çıkması anlamına gelecektir. Özellikle yaklaşan Bitcoin Halving ile beraber bunun oldukça mümkün olduğu düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.