Reklam

BlockTower Capital’den Kripto Para Yatırımcılarına Tavsiyeler!

Kripto para yatırımcılarının dikkat etmesi gereken çok fazla detay bulunuyor. Ari Paul bunların bir kısmıyla alakalı uyardı.
21:13
26 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

BlockTower Capital CIO’su Ari Paul, kripto paralarla ilgilenen yatırımcılara bazı önemli tavsiyelerde bulundu. Ekosistem geçmiş dönemdekilere benzemeyen oranda yeni katılımcılının akınına uğruyor. Daha fazla kurumsal yatırımcı ve hatta ülkeler kripto para ekosistemine dahil oluyor. Güçlü fiyat hareketleri ve kripto paraların sunduğu kazanç fırsatları bireysel yatırımcıları da cezbediyor.

Yatırımcılara Tavsiyeler

BlockTower Capital‘in kurucusu ve CIO’su Ari Paul kısa süre önce kripto para piyasaları ve bu pazarı oluşturan topluluk hakkında bazı tavsiyelerde bulundu. Ari Paul, son dönemde kripto paraların itibarını artıran popüler isimleri takdir ediyor. Örneğin Elon Musk, Michael Saylor, Cuban ve Wood piyasaların dönüşümünde büyük rol oynadı. Fakat Paul’a göre kripto para piyasaları zamanla bu önemli figürleri gölgesinde bırakacak.

Ari Paul bu doğrultuda yatırımcıların bu tarz popüler isimlerin arkasına takılarak gözü kapalı yatırımlar yapmasını yanlış buluyor. Paul’a göre “aşırı güvenden kaçınmak” ve “panikten uzak durmak” başarının basit ancak zahmetli yolunu temsil ediyor. İlerleme kaydetmenin diğer önemli ayağı ise sektördeki mevcut ve gelmekte olan yenilikleri takip etmektir. Bu dün DeFi, bugün Metaverse fakat yarın ne olacağını bugünden görmek zordur. Sektörün yeterince içinde olanlar ve araştırmayı sevenler geleceğin yeniliğine erken dönemde yatırım yapabilir. Elbette bu onlara kazanç getirir.

Volatiliteye Hazır Olun

Paul, özellikle önümüzdeki birkaç ay içinde yaşanması beklenen fiyat volatilitesine herkesin hazırlıklı olmasını istiyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao kısa süre önce benzer bir uyarı yayınlamış yatırımcıları bu konuda özellikle uyarmıştı.

Ari Paul, ekosisteme yakın zamanda dahil olan ve girmeye devam eden yatırımcılar konusunda endişeleniyor. Onların fiyat volatilitesinde çok daha fazla panik yaparak zararlarını katlayabileceğini düşünüyor. Nispeten eski yatırımcıların da bu ürkek yatırımcılardan etkilenmesi mümkündür. Panik yapmamanın son derece önemli olduğuna dikkat çeken CIO “uzun vadeli yatırımın” daha iyi performans göstereceği konusunda uyarıyor. Paul “sabır her zaman ödüllendirilir” diyor. Geçmişten bugüne baktığımızda 1000 dolara Bitcoin (BTC) alan bir yatırımcının bugüne kadar sayısız kere çift haneli zararlara uğradığını görebiliriz. Fakat günümüze geldiğimizde 1000 dolarları artık 62,5 kat daha değerlidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar