Blockstream CEO’sundan Bitcoin’de 2032 Hedefi: “Bu Seviyelere Ulaşabilir!”

Twitter'dan yaptığı paylaşım ile Bitcoin adına uzun vadeli fiyat hedeflerine dikkat çeken Blockstream CEO'su, 2032 yılına işaret etti.
20:29
13 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Blockstream CEO’su Adam Back, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile lider kripto para birimi Bitcoin adına uzun vadeli fiyat hedeflerine işaret etti ve 2032 yılına dikkat çekti. İlerleyen 10 yıl adına BTC’nin fiyat performansına ilişkin bir öngörüde bulunan Adam Back, lider kripto para biriminin 2032’ye kadar 10 milyon dolar değerine ulaşabileceğini ve 200 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olabileceğini ifade etti.

Blockstream CEO’sundan 2032 Hedefi

Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Bitcoin’in ilerleyen on yıl içerisindeki fiyat performansına ve piyasa değerindeki potansiyel artışa ilişkin öngörülerini paylaşan Adam Back, 2032 yılına işaret etti. Blockstream CEO’su Adam Back, lider kripto para birimi Bitcoin’in ilerleyen 10 yıl içerisinde uluslarası ölçekte oldukça geniş bir benimsenme oranına sahip olabileceğini ve küresel ödeme araçları arasında baskın bir konuma gelebileceğini öne sürerken, Bitcoin’in 2013 yılından bu yana kaydettiği fiyat performansının söz konusu fiyat seviyelerini mümkün kıldığınına yönelik düşüncelerini paylaştı.

Blockstream CEO’suna göre Bitcoin, altıncı halving’in gerçekleşeceği döneme kadar 200 trilyon dolarlık bir piyasa değeri ile 10 milyon dolarlık bir fiyat seviyesine ulaşabilir. Öte yandan birçok yatırımcı ise başta Bitcoin’in Nasdaq ile artan kolerasyonu olmak üzere son yıllarda yaşanan gelişmelere işaret ederek bazı uzun vadeli BTC hedeflerinin fazla iyimser olduğunu ve gerçekleri yansıtmadığını ifade ediyor.

Kripto Para Piyasası, Yeni Haftaya Düşüş ile Başladı

Yeni haftaya aşağı yönlü fiyat hareketleri ile başlayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 21.500 dolar seviyelerine geriledi. Bitcoin’deki son değer kayıplarının etkisiyle piyasadaki birçok kripto para birimi de haftanın başında çeşitli oranlı değer kayıpları kaydetti. Ethereum (ETH), 1.475 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 991 milyar dolara geriledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar