reklamı kapat

Blockstream CEO’su Adam Back: TRX Bir Shitcoin’dir

Blockstream CEO'su Tron hakkında sessizliğini bozdu.
23:00
31 Mayıs 2020

ABD’nin karıştığı şu günlerde kripto para yatırımcılarının bir araya geldiği Twitter’da da büyük bir tartışma sürüyor. Blockstream CEO’su ve kripto para sektörünün önemli isimlerinden Adam Back, Twitter’da yayınladığı bir gönderisinde Bitcoin’in birçok kripto para biriminden üstün olduğunu belirtti.

Adam Back’ten Tron Eleştirisi

Bunun devamında insanlara BTC almalarını ve bunu uzun vadeli yatırım olarak tutmalarını tavsiye eden Adam, direkt olarak BTC lehine konuşsa da ilginç bir tepki ile karşı karşıya  geldi. Bir başka kullanıcı Back’in aynı zamanda Tron kripto para birimini de desteklediğini belirterek Back’in dikkatini çekti.

Sadece Bitcoin desteklediğini defalarca belirten Back, bu iddia üzerine oldukça sert bir yanıt verdi ve Tron’un shitcoin yani işe yaramaz bir kripto para birimi olduğunu ifade etti. Aslında TRX’in shitcoin olduğu projenin kurucusu Justin Sun tarafından da bizzat ifade edilmişti.

Sun, bir etkinlikte kayıt altına alındığını bile bile verdiği demeçte, “Tron bir shitcoin’dir” diyerek şaka yollu bile olsa oldukça ilginç bir itirafta bulundu. Bu itiraf uzun bir süre Justin Sun’ı gündemden düşürmedi ve Adam Back’in ifadesi tartışmaların fitilini yeniden ateşledi.

Justin Sun, Tron hakkındaki itirafını daha sonra yalanlasa ve bunun ironi olduğunu belirtse de zaten Tron‘a (TRX) yönelik eleştirilerin çok büyük bir boyuta ulaşması Sun’ın bu ifadesinin silah olarak kullanılmasına yol açtı. Şimdilerde birçok kişi ise TRX’in gerçek bir shitcoin olduğunu düşünmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.