Blockfi’ın Kurucu Ortağından Kripto Para Piyasası Adına 2022 Yılı Beklentileri: Üç Madde Sıraladı!

Blockfi'ın kurucu ortağı Flori Marquez, kripto para piyasaları adına 2022 yılında neler yaşanabileceği hakkındaki fikirlerini paylaştı.
09:30
20 Aralık 2021
Bitcoin Yeniden Artışa Geçti! Kripto Paralar Yeni Haftada Nasıl Performans Gösterecek?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Blockfi’ın kurucu ortağı ve operasyonlardan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Flori Marquez, 2021’in, ana akım tüketici talebinin kripto para birimlerine yöneldiği büyük bir yıl olduğunu söyledi. ABD genelinde yeni yatırımcıların dahil olması ile birlikte piyasada fırsatı kaçırma korkusunun hakim olabileceğini dile getiren Marquez, yasal düzenlemelerin 2022 yılında netlik kazanabileceğini ifade etti.

Bitcoin’in Fiyat Performansına Dikkat Çekti

Blockfi’ın kurucu ortağı Flori Marquez, Yahoo Finance Live ile gerçekleştirdiği röportajında kripto para birimlerinin 2022’de nasıl bir yön bulabileceği konusundaki fikirlerini paylaştı. Bitcoin‘in son dönemlerde yüksek oranlı düşüşler yaşadığını kabul eden Marquez, lider kripto para biriminin bir yıllık fiyat performansını Altın ve S&P ile karşılaştırarak son düşüşlere rağmen 2021’in Bitcoin adına büyük bir yıl olduğunu söyledi.

Üç Madde Sıraladı

Son 3 yıllık zaman dilimini baz alarak yıldan yıla müşteri sayılarında kaydedilen artışa dikkat çeken Blockfi kurucu ortağı, “2022’ye baktığımızda gerçekten üç şey göreceğimizi düşünüyorum” şeklinde bir ifade kurarak düşüncelerini aktardı:

“Birincisi, ABD genelinde daha fazla kişinin ilk kez bu alana yöneleceğini göreceğiz. Bence bu, büyük bir fırsatı kaçırma korkusu yaratacak.”

İkinci olarak Covid-19 pandemisi nedeniyle çok sayıda insanın iş şeklini değiştirdiğini vurgulayan Marquez, insanların birtakım alternatiflere yönelmeye devam edebileceğini söyledi. Marquez, 2022’nin, kripto para piyasasına ve FinTech alanına olan ilginin artabileceği bir yıl olabileceğini de sözlerine ekledi.

Blockfi kurucu ortağı Marquez, üçüncü ve son olarak da 2022’de yasal düzenlemelerin netlik kazanabileceğini ifade etti:

“Sanırım 2022’de bir miktar düzenleyici netlik göreceğiz. Bu sektörün gelişimine devam edebilmesi açısından düzenleyiciler ile sıkı çalışmalar yürütüldü. Yasal düzenlemelerin, gelecek yıl netlik kazanabileceği konusunda umutluyum.”

Yasal düzenleyicilerin yatırımcı korumasına önem verdiğini dile getiren Marquez, regülasyonların kripto para birimlerinin gelişimi açısından büyük bir öneme sahip olduğunu ve bu regülasyonların aynı zamanda kripto para hizmeti sağlayan şirketlerin de net bir yol haritası çizebilmesini sağlayacağını söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar