X


Blockchain Analitik Firması, Güncel Verileri Paylaştı: XRP Balinaları Yeniden Devrede!

Blockchain analitik firması Santiment, 1 milyon ile 10 milyon arası XRP tutan adreslerin XRP birikiminde önemli bir artış kaydedildiğini bildirdi.
11:05
27 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Blockchain analitik firması Santiment, 1 milyon ile 10 milyon adet arası XRP tutan adreslerin son haftalarda XRP birikimlerine önemli ölçüde ekleme yaptığını ifade etti. Santiment verilerine göre, son 11 günlük zaman dilimi içerisinde 1 milyon ile 10 milyon arası XRP tutan bu adreslerin XRP birikimlerinde ortalama %2,4’lük bir artış kaydedildi.

Blockchain Analitik Firması, Güncel Verilere İşaret Etti

Blockchain analitik firması Santiment’e göre, portföyünde 1 milyon ile 10 milyon arası XRP tutan adresler XRP birikimlerini önemli ölçüde arttırmaya başladı. Santiment, 1 milyon ile 10 milyon arası XRP tutan bu adreslerin XRP birikiminde son 11 günlük zaman dilimi içerisinde %2,4’lük bir artış kaydedildiğini ifade etti. Öte yandan Blockchain analitik firması Santiment, portföyünde 100 ile 1.000 adet arası BTC tutan adreslerin sayısında da bir artış gerçekleştiğini belirtti.

Blockchain analitik firmasının verilerine göre portföyünde oldukça yüksek miktarlarda kripto varlık bulunduran yatırımcılar son haftalarda birikimlerine hız kazandırsa da piyasadaki çoğu kripto para birimi, son haftalarda da değer kayıplarına hız kazandırdı.

Kripto Para Piyasasındaki Düşüş İvmesi Devam Ediyor

Son haftalarda düşüş yönlü bir ivme yakalayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman diliminde de düşüş yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye devam etti ve 29.000 dolar seviyelerine geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’in 29.000 dolar seviyelerine gerilemesi ile birlikte değer kayıplarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 1.765 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,24 trilyon dolara geriledi. Kripto para piyasasındaki volatilite de son 24 saatte önemli ölçüde artış gösterdi. Coinglass verilerine göre, kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 540 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar