reklamı kapat

Blockchain Ağı ICON, DeFi İçin Popüler Token İle Ortaklık Kurdu

Güney Kore’nin Blockchain ağı ile son zamanların popüler DeFi token’ı ortaklığa vardı. 
10:38
23 Temmuz 2020

Güney Kore’nin önde gelen blockchain ağı ICON, Chainlink’in (LINK) rakibi olan ve son zamanlarda güzel bir ivme yakalayan BAND ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Yapılan açıklamalara göre ortaklık sayesinde  ICON geliştiricileri, çeşitli veri ve fiyat feed’lerini kullanmak için BandChain merkezsiz uzman (oracle) ağına tam erişim imkanına sahip olacak.

Öte yandan merkezi olmayan uygulamalar ve DeFi ekosistemleri, işlevlerini yerine getirmek için doğru fiyat ve veri feed’lerini veya işlemlerini kullanıyor. Band Protocol de gerçek dünya verilerini bir araya getiren ve akıllı sözleşmelere bağlayan, merkezi olmayan bir platform olarak karşımıza çıkıyor.

Band Protocol hakkında detaylı bilgi almak için Band Protocol Nedir yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yeni Ortaklık

ICON, Güney Kore’de köklü bir şekilde ve hükümetin Blockchain geliştiricisi olarak kendini şekillendiriyor. Platform; bankalar, telekom şirketleri ve sağlık hizmet sağlayıcıları da dahil olmak üzere kurulmuş işletmeler ve devlet kurumları ağlarını işletiyor ve ihtiyaçlarına uygun Blockchain çözümleri ve geliştirmeleri sağlıyor.

Öte yandan teknoloji kolu ICONLOOP sayesinde ulusal kimlik doğrulaması ve merkezi olmayan pasaportların dijitalleştirilmesi üzerinde de çeşitli çalışmalar yürütülüyor. Artık büyüyen dApp ve DeFi piyasalarında da çalışmaya başladığı için ICON’un en son projeleri için oracle çözümlerinin kullanımı gerekiyor. Dolayısıyla Band Protocol hamlesi ICON için oldukça stratejik ve önemli bir hamle olarak değerlendiriliyor.

ICON Network’ün kurucusu Min Kim ise konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “ICON Ağının Band Protocol ile kurduğu stratejik ortaklık ve entegrasyon, Güney Kore’nin en büyük Blockchain projesine dayanan tüm merkezi olmayan uygulamalara daha fazla güvenlik ve ölçeklenebilirlik getirecek.” ifadelerini kullandı.

BAND ve LINK

Chainlink, Google Cloud, Binance, Matic Network, Ethereum Classic ve 0x Project gibi büyük ortaklıklarıyla şu anda en baskın Oracle projesi olarak biliniyor. Ayrıca LINK token’ı da yılbaşından bu yana yaklaşık olarak %325 artarak 1.80 dolardan 7.65 dolara kadar yükseldi.

Bunun yanında BAND token’ın fiyatında da bu yıl büyük artışlar yaşandı. DeFi patlamasının ardından BAND, 0.22 dolar seviyesinden %2.170’ın üzerinde artarak 5 doların üzerine çıktı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.