reklamı kapat

Bitfinex’i Hackleyenler Yeniden Harekete eçti

Bitfinex kripto para borsasını hackleyenlerin cüzdanındaki 5 milyon dolarlık fon harekete geçti.
15:21
26 Temmuz 2020

Geleneksel banka soygunlarından elde edilen fonların takibi çok zor ve neredeyse imkansız olsa da kripto para birimlerini takip etmek tahmin edilenden çok daha kolay. Bundan yıllar önce yaşanan kripto para borsası saldırılarından elde edilen fonların takibi bile olaydan yıllar sonra rahatlıkla yapılabilmekte.

2016 yılında dev kripto para borsalarından birisi olan Bitfinex’i hackleyenlerin fonlarının yeniden harekete geçmesi ise bunun en büyük kanıtı. Kripto para takip protokolü Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre, Bitfinex hackerları yeniden harekete geçti ve Bitfinex’den çalınan kripto paraların bir kısmı transfer edildi.

5 Milyon Bitcoin Yeniden Harekete Geçti

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan verilere göre, toplamda 5 milyon dolarlık Bitcoin, başka bir cüzdana transfer edildi. Bu da kripto para borsasını hackleyenlerin parça parça fon transfer ettiğini ve daha sonra takip edilmemek için bunu Bitcoin Mixer benzeri bir hizmet ile harmanlayacaklarını gösteriyor.

Whale Alert’ın gönderisinin altına gelen yorumlarda da fonların Bitcoin Mixer hizmetine gönderilmek için harekete geçirilmiş olabileceği ifade edilmekte. Eğer söz konusu 271 Bitcoin, Mixer hizmeti kullanılarak takip edilmesi imkansız hale getirilirse bunların daha sonra satılacağı biliniyor. Yine de fonların çok yüksek miktarda olmaması bunun piyasada yüklü bir satış baskısı oluşturmayabileceğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.