X


Bitfinex USD/USDT Kaldıraçlı İşlemlerine Başlıyor

Bitfinex Tether ile kaldıraçlı dolar işlemlerine başlayacağını duyurdu.
19:00
21 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Öne çıkan kripto para platformlarından Bitfinex USD/USDT çifti için kaldıraçlı işlemleri başlattığını duyurdu.

Şirket bu hamlenin risk yönetimi açısından önemli bir yeri olduğunu ve bu sayede fiyatların daha kolay ortaya koyulabileceğini belirtti. Ayrıca daha fazla stabil coin’in marjin işlemlerinin Bitfinex’e ekleneceği açıklandı.

Hong Kong kayıtlı borsa böylece Tether konusunda tarafsız olma politikasını ortaya koyacak. Geçen ay Bitfinex diğer stabil coin’leri de platformuna ekleyerek tarafsızlık adına adım atmış oldu. Stabil coin piyasasını geliştirmek adına hareket ettiğini açıklayan Bitfinex yetkilileri, Tether hakkındaki spekülasyonlara son vermek istediklerini ifade etti. Birçok kripto para borsası yakın zamanda Tether haricindeki stabil coin’leri de listeleyerek agnostik yaklaşımı desteklediler.

Bitfinex ve Ethfinex borsalarının yöneticisi iFinex, aynı zamanda Tether’ı basan firma. Bildiğiniz gibi geçmişte Tether ve Bitfinex hakkında ardı arkası kesilmez spekülasyonlar vardı. Son zamanlarda Tether Bloomberg’den güvenoyu aldı, Bloomberg Tether belgelerinin doğru olduğuna dair bir rapor yayımladı. Tether daha önce özel şirketlere denetim yaptırdı ancak halen resmi bir denetimden geçmiş değil.

Stabil coin’lerin geneli açısından duruma bakılırsa, Binance Bitfinex’e benzer olarak Tether ayrıcalığından vazgeçti ve birçok stabil coin’i platformuna ekleyeceğini duyurdu. Ayrıca stabil coin’lere çeşitli çiftler sunacağını açıkladı.

Kaynak: Cryptoglobe

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar