X


Bitfinex ING Bank İle Çalışmaya Başladı

13:00
23 Şubat 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hollanda merkezli global bankacılık devi ING Bank Salı günü yaptığı açıklamada, kripto para platformu Bitfinex‘in ING bankasında bir hesabının olduğunu doğruladı.

Bitfinex, ABD Doları’na sabitlenmiş dijital bir para birimi olan Tether’ı yöneten platform.  Tether ise Coinmarketcap.com tarafından toplanan verilere göre,  Bitcoin’den sonra dünyanın en çok satılan kripto paraları arasında yer alıyor. Geçtiğimiz yıl San Francisco merkezli Wells Fargo bankası Bitfinex’in muhabir bankası olarak görevini sona erdirmiş. Bundan sonra banka arayışına giren Bitfinex, Polonya’nın Bank Spoldzielczy’ye yönelmişti.  Son olarak ise, Hollanda merkezli ING bankla çalışmaya başladığı açıklandı.

Bloomberg News ve Reuters’ın haberine göre Hollanda Parlamentosu İşçi Partisi’nden Henk Nijboer, ING’nin Bitfinex’e katılımı hakkında açıklama yapılması için Maliye Bakanı Wopke Hoekstra’yı Pazartesi günü sordu.

Bunun uzerine ING Bank’ın finansal hizmetler şirketi sözcüsü Harold Reusken gönderdiği e-posta ile Bitfinex’in bankalarında hesabı olduğunu onaylandı. Ancak gizlilik gerekçesiyle başka herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmadı.

Ayrıca ING Bank’ın sözcüsü Harold Reusken, kripto para şirketleri tarafından yürütülen işlemlerde bankanın “daha kapsamlı inceleme” yaptığını belirterek ekledi:

‘’Kripto para piyasasında aktif olan şirketlere karşı çekimser davranıyoruz. Bu şirketlerin içerisinde geleneksel pazarda olup da kripto para birimleri ile ödeme yapan şirketler yok. Biz kripto para birimleri içerisinde olan şirketleri uzaktan izliyoruz.”

Dünya’nın büyük bankalarından biri olan ING Bank’ta Bitfinex’in hesabının bulunması kripto dünyası açısından önemli. Çünkü  dev bir uluslararası bankanın, dünyanın en büyük kripto ticaret platformundan biri olan Bitfinex ile çalışmaya başlaması, bankanın kripto dünyasına kaşı olumlu yaklaşımını ve çalışmaya istekli olduğunu gösteriyor olabilir.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER
  • misafir
    2 ay önce

    nedir ne değildir. kim olduğu belli olmayan kişi ile nasıl çalışılacak…iyi cesaret

    1