reklamı kapat

Bitcoin’in Yükselişi Bu İki Engele Takılabilir

Bitcoin bu sene 20.000 doları görebilecek mi?
17:22
11 Ağustos 2020

Birçok kripto para analisti Bitcoin fiyatının bu yıl sonuna kadar 20.000 dolar rekorunu kıracağını ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını iddia etmekteydi. Bitcoin gerçekten de yıla iyi bir başlangıç yapsa ve 10.000 dolara çıksa da 12 Mart  tarihindeki düşüş bu yükselişi durdurdu.

Devamında beklenmeyen bir ralli ile yeniden 10.000 doları ve 12.000 doları gören Bitcoin, hala rekor noktadan bir hayli uzakta bulunuyor. BTC/USD paritesi bu yıl 12.200 dolar seviyesini görse de uzmanlar ve iki önemli faktör 20.000 dolar seviyesinin bu sene görülemeyebileceğine işaret ediyor.

Bitcoin’in Yükselişini Engelleyebilecek Etmenler

Bunlardan ilki bugün Rusya’dan gelen haber olarak biliniyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bugün yaptığı açıklamada Kovid-19 aşısının bulunduğunu belirtti. Putin bunu kendi kızının bile kullandığını belirterek ONS Altın fiyatında sert bir düşüşü tetikledi. Altın ve Bitcoin fiyatı arasındaki korelasyon, BTC’nin de bu yılın devamında sert düşmesine neden olabilir.

İkinci faktör ise ABD Başkanlık Seçimi gibi gözüküyor. Donald Trump ve Joe Biden arasında devam eden çekişmenin sonucu Bitcoin fiyatını sert bir şekilde etkileyebilir. Bitcoin‘in özellikle böyle belirsiz durumlarda sert düşüş yaşayabileceği biliniyor ve daha önceki başkanlık seçimleri döneminde de sert düşüş yaşanmıştı.

Bitcoin teknik analizi ise ciddi bir yükselişe işaret ediyor ve temel analiz ile teknik analizden hangisinin üstün geleceği yakında görülecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.