reklamı kapat

Bitcoin’in Rallisi İçin Önemli Bir Sinyal Görüldü

Bitcoin fiyatı kurumsal yatırımcılar sayesinde mi yükseldi?
18:00
25 Nisan 2020

Bitcoin (BTC) 23 Nisan tarihinde hiç beklenmeyen bir fiyat artışı sergileyerek birçok kripto para borsasında 7.700 doların üzerine kadar çıkılmasını sağladı. Yaşanan yükseliş aslında sadece fiyatı değil BTC’ye olan ilgiyi de önemli derecede arttırdı.

Kurumsal Yatırımcıların Gözdesi Yine Bitcoin

Birçok yatırımcı 12 Mart tarihinde kurumsal yatırımcıların büyük bir çoğunluğunun Bitcoin yatırımlarını sattığını düşünürken yakın zamanda yaşanan ralli aslında bunun gerçek olmadığını ve ilginin hala devam ettiğini gösterdi. BTC, Skew Analytics tarafından yayınlanan verilere göre hala kurumsal yatırımcıların radarında yer alıyor.

Skew konu hakkında yayınladığı verilerde CME’nin Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine ve opsiyon kontratlarına olan ilgiyi gözler önüne serdi. CME’nin vadeli işlemlerinin ve opsiyon sözleşmelerinin özellikle 23 Nisan tarihinde rekor kırdığı ortaya çıktı. Opsiyon piyasasındaki açık pozisyonların sayısının da rekor kırması aslında kurumsal yatırımcıların geleceğe dair fiyat beklentilerini de gösteriyor.

Bitcoin 18 Mayıs tarihinde blok ödülü yarılanması yaşayacak ve kurumsal yatırımcıların şimdiden bu olay için alım yapmaya başladıkları aşikar.

Aslında bu ilgi sadece BTC’ye değil genel olarak bütün kripto türev ürünlerine yönelik gözüküyor. Kripto türev ürünlerine olan ilginin %314 oranında artması, tesadüf olamayacak kadar büyük bir sıçrama olarak gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.