X

Bitcoin’in (BTC) Yönünü Tayin Eden Ölçümlerde Son Durum ve Analist Tahminleri

Lider kripto para birimi Bitcoin'in fiyatı, 8 günlük bir yükseliş sekansını takip ediyor.
18:04
28 Temmuz 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı, 8 günlük bir yükseliş sekansını takip ediyor. Grayscale Bitcoin Premium Index, Mayıs 2021’den bu yana sıfıra yaklaşarak önemli ölçüde toparlandı. BTC, 40.000 dolarlık önemli fiyat barajını gün içerisinde aşsa da henüz bu seviyenin üzerinde belirleyici bir kapanış gelmedi.

Bitcoin Fiyatını Etkileyen Önemli Faktörler

Kripto para piyasasının amiral gemisi, rotasını yukarı kırarak önemli kazançlar elde etti. Zincir içi verilerini inceleyen analistler, fiyat trendinin devamı için yeşil ışık yaktı. 8 günlük fiyat rallisinde yukarı yönde hareket eden BTC, 2021’deki en uzun rallisine imza atabilir.

Kripto para borsalarındaki Bitcoin çıkışı tablosu, borsa cüzdanlarından aktarılan toplam BTC miktarını ve transfer verilerini gösterir. Son dönemde spot borsalardaki birikim 30.000 dolar seviyesinden başlayan ralliyi destekliyor. Analistler, büyük yatırımcıların ayı piyasasına direndiklerini belirtiyor. Buna göre BTC fiyat trendinin korunması için büyük ölçüde bir talebe gerek yok.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani Bitcoin fiyatı beklentisini şöyle aktardı:

Mevcut momentum gayet güçlü ve 45.000 dolar seviyesi gelecektir. Ancak 50.000 doların üzerindeki yukarı yönlü kırılma biraz zaman alabilir.

Bununla birlikte yükselen piyasası destekleyen bir diğer önemli faktör, GBTC Premium Index’tir. Bu ölçüm, kurumsal yatırımcılar için en büyük Bitcoin yatırım aracı olan Grayscale Bitcoin Trust’ta (GBTC) sermaye akışını izler. An itibarıyla yeşil bir tabloya bürünün piyasaya kurumlardan gelen talep artıyor.

GBTC Premium Index, son üç ayda sıfıra en yakın olan -3.4’e ulaşarak önemli ölçüde toparlandı. Birkaç ölçüm daha boğa koşusu senaryosunu onaylıyor. Buna rağmen BTC fiyatı 64.863 dolarlık zirve seviyesinden bir miktar uzakta. Ancak yine de zincir içi analistleri, BTC fiyatında 44.000 doları aşan potansiyel bir kırılma öngörüyor.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin, son 24 saatlik zaman diliminde 41.000 dolar sınırına dayandı. BTC, daha sonra yalanlanan Amazon haberinin etkisiyle yükselişine ivme kazandırmıştı. Ancak bir kez daha 38.000 dolar bandına geri çekilen BTC buradan da 40.000 dolara tırmanmayı başardı.

Lider ile birlikte kripto para piyasası yeşile bürünürken XRP, 0.70 doların üzerine çıkarak dikkatleri üzerine çeken altcoin oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar