reklamı kapat

Bitcoin’den (BTC) Zarar Eden Ünlü İsim: Bu Bir Ponzi Yapısıdır

Portnoy, yine Bitcoin yatırımı yapacak mı?
15:21
25 Eylül 2020

Barstool Sports’un kurucusu ve dünyanın en ünlü fenomenlerinden birisi olan Dave Portnoy, kripto para sektörünün tanınan isimlerinden Anthony Pompliano ile gerçekleştirdiği röportajında Bitcoin (BTC) hakkında sert açıklamalarda bulundu.

Portnoy, Bitcoin’in büyük bir Ponzi yapısı olduğunu bilmesine rağmen buna 1,25 milyon dolarlık yatırım yaptığını vurguladı. Aslında ünlü isim ilk yatırım yaptığı tarihlerde bunun sadece 250.000 dolarlık bir yatırım olduğunu vurgulamıştı.

Portnoy: Bitcoin’e Geri Döneceğim

Ağustos ayının ortalarında piyasaya giren ve Gemini kripto para borsasının kurucuları Winklevoss ikizleri ile birlikte Chainlink ve Bitcoin satın alan ünlü isim, bundan tam olarak 8 gün sonra LINK’in yaşadığı sert düşüş ile sarsıldı. Bitcoin ve LINK yüzünden çok fazla zarar eden Portnoy, yine de “kalbinin kripto paralar ile attığını” ifade ederek elbet bir gün geri döneceğini vurguladı.

Şu an çok fazla parasının olmadığını ve bunların hepsinin yatırım için kullanıldığını ifade eden Portnoy, aslında yağmurdan kaçarken doluya yakalandı. Portnoy’un sık sık Bitcoin ve kripto para sektörü ile karşılaştırdığı ABD borsaları bu olay sonrasında çok sert bir düşüş yaşamıştı ve şu an ünlü ismin yatırımının büyük bir kısmının zarar gösterdiği tahmin ediliyor.

Portnoy’un Bitcoin alımı yapması ilk başta bütün piyasayı umutlandırsa da 1 ay bile dolmadan elindeki her şeyi satıp piyasadan kaçması büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı. BTC ise onun satışından sonra eski seviyesine geçici bir süreliğine de olsa geri döndü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.